Home WiadomościZe Świata Chrystusowcy – Australia: 15-lecie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough (Melbourne)

Chrystusowcy – Australia: 15-lecie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough (Melbourne)

Redakcja

Dziękczynienie za 15 lat konsekracji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przeżywała wspólnota wiernych w Keysborough (Melbourne).

W sobotę 1 maja 2021 r. przybył na nie i Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył a także Słowo Boże wygłosił ordynariusz archidiecezji Melbourne abp Peter A. Comensoli. W wygłoszonym słowie wyraził podziw dla kościoła polskiego w Keysborough a także wdzięczność Bogu za dar kościoła dedykowanego Miłosierdziu Bożemu. We Mszy Świętej wierni modlili się za budowniczych kościoła, sponsorów, darczyńców sanktuarium oraz za wspólnotę modlących się w kościele w Keysborough wiernych języka polskiego i angielskiego.

Na jubileuszowe uroczystości ponadto przybyli: ks. Tadeusz Przybylak SChr, przełożony prowincji chrystusowców posługujących Polonii w Australii i Nowej Zelandii, ks. Marian Szeptak SChr, duszpasterz Polonii z St. Albans i Geelong, przedstawiciele dyplomacji polskiej p. Michał Kołodziejski, Ambasador RP w Canberze, p. Andrzej Soszyński, Konsul Honorowy RP w Melbourne oraz pani Elżbieta Dziedzic, Prezes Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii.

Na zakończenie słowa wdzięczności wypowiedział kustosz i rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ks. Kamil Życzyński SChr. A radość jubileuszu piętnastolecia przedłużona była o życzliwe spotkanie przy herbacie i kawie w kawiarence kościoła, na którym to pozostał gość specjalny – Ksiądz Arcybiskup.

Przypomnijmy, że 22 kwietnia 2006 r., w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, konsekracji naszego sanktuarium dokonał ówczesny pasterz archidiecezji Melbourne abp Denis James Hart w obecności swojego biskupa pomocniczego bpa Hiltona F. Deakina (tyt. Murthlacum), Delegata KEP ds. Polonii bpa Ryszarda Karpińskiego oraz niemalże wszystkich chrystusowców z prowincji z prowincjałem ks. Tadeuszem Przybylakiem SChr i przybyłym z Poznania przełożonym generalnym ks. Tadeuszem Winnickim SChr. Kolejnymi przełożonymi Sanktuarium Miłosierdzia Bożego byli chrystusowcy: ks. Maksymilian Szura, ks. Kazimierz Bojda, ks. Grzegorz Gaweł, ks. Artur Botur a obecnie funkcję Duszpasterza Polonii a zarazem Rektora Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough pełni ks. Kamil Żyłczyński.

ks. M. Sokołowski SChr

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda