Home WiadomościZe Świata Chrystusowcy: Biblioteka i Archiwum Polonijne w São Paulo online

Chrystusowcy: Biblioteka i Archiwum Polonijne w São Paulo online

Redakcja

Ks. Andrzej Wojteczek SChr, duszpasterz Polaków w São Paulo informuje o powstaniu Internetowej Biblioteki Polonijnej w tym największym mieście Ameryki Południowej.

Jest już dostępna w sieci internetowej baza biblioteczna oraz baza dokumentów archiwalnych dotycząca dziejów emigracji polskiej w São Paulo. Jest to dopiero początek prac i materiały będą sukcesywnie gromadzone i wprowadzane. Zbiór książek i czasopism polskojęzycznych na dzień dzisiejszy to około 4.800 woluminów tematycznie skatalogowanych i liczba ich rośnie w miarę napływania wielu darowizn. Dział „Archiwum” to przede wszystkim archiwalne zdjęcia, wspomnienia, zapiski, dokumenty, które odnoszą się do historii emigracji polskiej w São Paulo. Zbiór ten również stale się powiększa i wkrótce będzie wprowadzony do bazy danych online. Na stronie internetowej istnieje możliwość rejestracji użytkowników, jak również zamieszczania komentarzy i opisów do zgromadzonych materiałów. Strona internetowa oraz baza danych zostały stworzone na przestrzeni poprzedniego roku przez ks. Andrzeja Wojteczka. Ksiedzu Andrzejowi gratulujemy bardzo ciekawej inicjatywy, a zainteresowanych zapraszamu do korzystania z jej zasobow pod adresem:

 www.bibliotecapolonesa.com.br

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda