Chrystusowcy – Walia: niedziela 20 lipca br. polonijna pielgrzymka do Holywell i Pantasaph

W tym roku minęło 60 lat od umieszczenia w kościele św. Winfrydy w Holywell obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Tradycyjnie już ks. Jan Wojczyński TChr, kapelan Domu Polskiego w Huddersfield – „Jasna Góra” zorganizował 63 polonijną pielgrzymkę do zielonego „walijskiego Luordes”, niedaleko Chester.

Ponad 500 zgromadzonych Rodaków pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”,  uroczystej procesji z ikoną Pani Jasnogórskiej – dziękowało za kanonizację Jana Pawła II.  Msza Święta została odprawiona w kościele ojców kapucynów pw. św. Dawida, patrona Walii  w Pantasaph. Uroczystej, koncelebrowanej Eucharystii przewodniczył ks. prałat Stefan Wylężek, rektor pmk w Anglii i Walii. Kazanie wygłosił ks. Wiesław Wójcik TChr, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego z Poznania, który ofiarował pielgrzymom wizerunek św. Rodaka JPII – „ojca polskiej emigracji”.

„Na emigracji istnieje codzienna pokusa: nie słuchać Boga, nie rozmawiać z Nim (…) Jeżeli się nie modlimy, zamykamy drzwi Panu. Zaniechanie modlitwy jest zamknięciem drzwi Bogu, aby nie mógł nic uczynić w naszym życiu. A przecież chcemy, by Bóg codziennie wspierał nas” – mówił kaznodzieja.

Organizatorzy pielgrzymki dziękują za modlitewny udział ks. Wojciechowi Świątkowskiemu TChr, prowincjałowi chrystusowców w Wielkiej Brytanii i ks. dziekanowi Janowi Zarębie z polskiej parafii w Leeds (Anglia).

Sekretariat IDE