Home WiadomościZe Świata Chrystusowcy; Zmarł śp. ks. Franciszek Feruga – wieloletni duszpasterz polonijny w Australii

Chrystusowcy; Zmarł śp. ks. Franciszek Feruga – wieloletni duszpasterz polonijny w Australii

Redakcja

Dnia 29 lipca 2012 r. w Marayong o godz. 2 (czasu miejscowego) odszedł do Pana śp. ks. Franciszek Feruga, kapłan Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej – wieloletni duszpasterz Polaków w Australii.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Franciszka Ferugi, rozpoczną się w czwartek, 2 sierpnia modlitwą różańcową o godz. 13:30, zaś następnie o godz. 14.00 będzie celebrowana Msza Święta pogrzebowa w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Marayong. Złożenie ciała śp. ks. Franciszka na miejsce spoczynku będzie miało miejsce o godz. 15:30 na Pine Grove Lawn Cemetery.

Śp. ks. Franciszek Feruga SChr urodził się 4 kwietnia 1922 r. w Mostach koło Cieszyna. Dnia 26 października 1953 r. w Hesdigneul-lès-Béthune (Francja) rozpoczął kanoniczny nowicjat w Towarzystwie Chrystusowym zakończony złożeniem pierwszej profesji zakonnej 26 października 1954 r. Profesję dozgonną złożył 26 października 1957 r.  w Rzymie, zaś święcenia prezbiteratu przyjął również w Wiecznym Mieście dnia 25 października 1959 r. z rąk ks. abpa Hektora Cunial.

Po przyjęciu święceń był prefektem w Instytucie M.B. Częstochowskiej w Roubaix we Francji. W latach 1961-1963 był duszpasterzem Polaków w Niemczech (Essen). W 1963 r. został skierowany do Australii, gdzie pracował w ośrodkach duszpasterstwa polonijnego: Maitland, Newcastle, Hobart, Gippsland, Canberra, Auckland, Dandenong, Adelaide, Bankstown, Miller. Od 2005 r. rezydował w „Domu Brata Alberta” w Marayong (Sydney). Zmarł dnia 29 lipca 2012 r.

Śp. ks. Franciszka Ferugę otaczamy modlitwą w nadziei, że po trudach kapłańskiego życia oddanego Bogu i Polonii zgodnie z charyzmatem Towarzystwa Chrystusowego odszedł do Domu Ojca. Requiescat in pace!

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda