Home WiadomościZe Świata Dominikana: W tragicznym wypadku ginie neoprezbiter salezjanin

Dominikana: W tragicznym wypadku ginie neoprezbiter salezjanin

Redakcja

W dniu wczorajszym, w niedzielę 29 lipca, zginął w tragicznym wypadku drogowym nowo wyświęcony kapłan salezjanin ks. Victor Antonio Martinez Cabrera, który jechał z rodziną i przyjaciółmi do Puerto Plata, swojego rodzinnego miasta, aby odprawić Mszę św. prymicyjną.

Ks. Martinez przyjął sakrament Święceń kapłańskich w sobotę po południu w kościele pw. Maryi Wspomożycielki w Jarabacoa, którego udzielił mu bp Julio César Corniel, biskup Puerto Plata, i przygotowywał się do odprawienia swojej Mszy św. prymicyjnej w obecności rodziny i przyjaciół.

W wypadku zginęli także brat i bratowa księdza, i została także ranna dziewczyna z Tlaquepaque, która obecnie przebywa w szpitalu w Santo Domingo.

Śmierć kapłana pogrążyła w wielkim bólu całą Rodzinę Salezjańską, która dopiero co przeżywała radość z powodu jego święceń kapłańskich. Ks. Víctor Pichardo, Inspektor salezjanów z Antyli, przekazał tę smutną wiadomość do wszystkich domów, których przedstawiciele uczestniczyli we Mszy św. na zakończenie obozu “Szczęśliwi z Księdzem Bosko”, a którzy brali także udział w jego święceniach kapłańskich, spędzili z młodym kapłanem salezjaninem pierwsze godziny poranne i otrzymali jego błogosławieństwo.

Ks. Victor Martinez urodził się 17 września 1982 r. w Puerto Plata. Wstąpił do aspirantatu salezjańskiego „Dominik Savio” w Jarabacoa w 2000 roku, a ostatnie cztery lata spędził na studiach w Studentacie Teologicznym w Guadalajara, w Meksyku.

Ks. Salvador Cleofás Murguía Villalobos, Inspektor Meksyku-Guadalajara, skierował list di Salezjanów i Rodziny Salezjańskiej Antyli, w którym pisze: “W ogóle wszystkich nas smuci informacja o śmierci każdego z naszych współbraci czy członków rodziny, ale dzisiaj w sposób szczególny smucimy się z powodu śmierci ks. Víctora, ponieważ został on wyświęcony zaledwie poprzedniego dnia”.

ANS – Jarabacoa

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda