Home WiadomościZe Świata Hiszpania: Obraz „Czarnej Madonny” dotarł do Madrytu

Hiszpania: Obraz „Czarnej Madonny” dotarł do Madrytu

Redakcja

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, pielgrzymujący „od oceanu do oceanu”, dotarł do Madrytu. Przed kopią jasnogórskiej ikony modlono się w intencji obrony życia.

Tłumy wypełniły wczoraj wieczorem kolegiatę św. Izydora, patrona Madrytu, aby powitać długo oczekiwany w stolicy Hiszpanii obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Powitały go oklaski, którym wtórowały głośne okrzyki „Guapa!”, czyli „Piękna”. Mszy przewodniczył biskup pomocniczy Cesar Augusto Franco. W homilii podkreślił on potrzebę obrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz konieczność budowania cywilizacji życia i miłości. Do tego jest wezwany każdy człowiek. Jesteśmy bowiem świadkami zabijania nienarodzonych dzieci w majestacie prawa czy prób wprowadzania mniej lub bardziej ukrytej eutanazji. Bp Franco wezwał wszystkich do modlitwy w intencji życia i rodziny. Po Mszy rozpoczęło się modlitewne czuwanie.

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej pozostanie w Madrycie do 14 lutego. W tym czasie odwiedzi m. in. sanktuaria maryjne w stolicy Hiszpanii, rosyjską parafię prawosławną, dom „Mater Admirabilis” dla kobiet, które nie chcą dokonać aborcji, oraz Uniwersytet Complutense, którego władze chcą zamknąć istniejące tam kaplice. Polskim akcentem będzie całonocne czuwanie, które rozpocznie się 12 lutego wieczorem.

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej wszędzie gromadzi setki osób.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda