Home WiadomościZe Świata HU-SK-PL: Międzynarodowa Salwatoriańska Piesza Pielgrzymka

HU-SK-PL: Międzynarodowa Salwatoriańska Piesza Pielgrzymka

Redakcja

Pod hasłem „Kościół naszym domem”, w dniach od 28 czerwca do 9 lipca odbyła, się II  Międzynarodowa Salwatoriańska Piesza  Pielgrzymka do Łagiewnik. W tym roku ponownie zgromadziła pielgrzymów z Węgier, Słowacji i Polski. Pątnicy przez dziewięć dni zastanawiali się nad fenomenem kultu Bożego Miłosierdzia.

W każdym dniu nie zabrakło Eucharystii, konferencji tematycznej, czytanego fragmentu dzienniczka świętej Faustyny Kowalskiej oraz modlitwy Koronki do Bożego Miłosierdzia i Różańca. Uczestnicy doświadczyli gościnności ludzi, którzy z otwartymi sercami wychodzili naprzeciw ich potrzebom.

Szczególnym przeżyciem dla uczestników pielgrzymki i mieszkańców, był udział w nabożeństwach wieczornych, które odbywały się każdego dnia w miejscu noclegu. Mogli wtedy w osobisty sposób uczcić relikwie świętej Faustyny Kowalskiej. Za rok pielgrzymka znowu zgromadzi chętnych ludzi, którzy z wielką radością ruszą na szlak pielgrzymi z Węgier przez Słowację do Krakowa.

www.salvator.hu

Za: www.sds.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda