Home WiadomościZe Świata Józefickie obchody 100-lecia na Filipinach

Józefickie obchody 100-lecia na Filipinach

Redakcja

jozefici.plOdbywają się obchody 100-lecia Oblatów św. Józefa na Filipinach.

W 1915r. Pierwszych pięciu józefitów – 3 kapłanów i 2 braci zakonnych, na zaproszenie ówczesnego b-pa przyjechało do Manili.

Dziś, równo 100 lat, od tamtych cichych wydarzeń, hucznie wspominano tamte wydarzenie. Najpierw dziękując Bogu za Jego Opatrzność i Błogosławieństwo. Ale także za wszystkich współbraci, parafie, szkoły, ośrodki wychowawcze, i wszystkie dzieła prowadzone dziś przez oblatów św. Józefa na Filipinach.

Filipiny dziś, to nie tylko największa i najprężniej rozwijająca się Prowincja w Zgromadzeniu, to także kolebka misjonarzy.

Stąd 6 lata temu wyruszali misjonarze do północnej Australii, a dziś nowi misjonarze otrzymali figurę Józefa filipińskiego i relikwie św. Józefa Marello, aby otwierać nowe domy w Indonezji.

Mszę św. Na 100-lecie celebrował Nuncjusz Apostolski na Filipinach, razem z 7 biskupami – z Filipin, Australii i Indonezji, i rzeszą kapłanów józefitów, którzy przybyli by wziąć udział w tej nie codziennej uroczystości. Całość uświetnili bardzo licznie zgromadzeni goście, przyjaciele, dobroczyńcy, współpracownicy, wychowankowie i podopieczni. Nieprzeliczona liczba grup dzieci, młodzieży i dorosłych, kółek, stowarzyszeń, szkół, przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji, którzy chcieli się zaprezentować i mieć swój wkład w obchodach.

Razem z naszymi współbraćmi dziękujemy Bogu za te wydarzenia i modlimy się o dalszy pomyślny rozwój Zgromadzenia na świecie, byśmy zawsze „żyli sprawami Jezusa”.

Więcej (zdjęcia) na: www.jozefici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda