Jubileusz 25-lecia działalności salezjanów w Moskwie

pila-salezjanie-plW dniach 7-9 października w Moskwie miały miejsce wielkie uroczystości. Aby świętować jubileusz 25-lecia pracy salezjanów w Moskwie do wspólnoty posługującej przy katedrze zjechały się delegacje z inspektorii i domu generalnego, z przełożonym generalnym na czele.

Całość obchodu jubileuszu obejmowała niecały trzy dni. W piątek wieczorem ks. dyrektor z Moskwy Henryk Boguszewski, osobiście powitał na lotnisku wszyskich przybyłch gości. Sobota była czasem na spotkanie przełożonego generalnego ze współbraćmi pracującymi w Rosji. Spotkanie zapoznawcze i konferencja formacyjna odbyła się w domu rekolekcyjnym w Oktiabrsku. Popołudnie było czasem na zwiedzanie Moskwy.

Niedziela była czasem świętowania we wspólnocie parafialnej. Po uroczystej Mszy św, której przewodniczył metropolita moskiewski ks. bp. Paweł Pezzi, ks. generał spotkał się z dziećmi, młodzieżą i przedstawicielami rodziny salezjańskiej na uroczystej jubieuszowej akademii. Pod wieczór wszyscy udali się do domu dziecka w Fili, gdzie współbracia pracują z tymi najmniejszymi i najbardziej potrzebującymi.

x.D

Za: www.pila.salezjanie.pl