Home WiadomościZakony dla Ukrainy Komunikat Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Księży Marianów w sprawie agresji rosyjskiej na Ukrainę

Komunikat Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Księży Marianów w sprawie agresji rosyjskiej na Ukrainę

Redakcja

Drodzy Współbracia,

Jesteśy świadkami przerażającej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i związanej z tym wojny, która niesie ze sobą śmierć i wyniszczenie tego kraju. Także nasi Wspóbracia z Wikariatu Ukraińskiego poddani są ciężkiej próbie: Kochani Współbracia, w tym szczególnym czasie jesteśmy zjednoczeni z Wami duchowo i w modlitwie.

W związku z powyższym proszę Was wszystkich o wzmożoną modlitwę za nich oraz za wszystkich dotkniętych wojną; o pokój. Proszę, aby kapłani, w najbliższym możliwym czasie, odprawili Mszę świętą w intencji pokoju na Ukrainie, za ofiary wojny i o zaprzestanie agresji rosyjskiej. Nadto, proszę o codzienną modlitwę różańcową w tej samej intencji.

Potrzebne też jest wsparcie materialne. Poszczególne wspólnoty, to jest prowincje, wikariaty generalne, domy zakonne lub nasze instytucje mogą przekazać wsparcie finansowe na dwa sposoby: albo za pośrednictwem ekonoma generalnego (do przelewu proszę dopisać Pomoc Ukrainie) albo dołączając do inicjatywy Przełożonego Prowincji Polskiej (któremu serdecznie dziękuję) i przekazując pomoc finansową poprzez Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich w Polsce.

Dla Jego bolesnej męki, miej Boże, miłosierdzie dla nas i całego świata.

Andrzej Pakuła MIC
Przełożony Generalny

Rzym, dnia 26 lutego 2022 r.
Prot. n. 34/2022

Za: padrimariani.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda