Home WiadomościZe Świata Ks. Tom powrócił do Indii

Ks. Tom powrócił do Indii

Redakcja

Czwartek 28 września, był kolejnym ważnym dniem dla ks. Toma Uzhunnalila SDB, który mógł w końcu postawić stopy na swojej ojczystej ziemi. Ks. Tom spotkał się z premierem Indii Narendrą Modim i panią minister spraw zagranicznych Sushmą Swaraj, jak również z wielu innymi osobami. “Jestem bardzo szczęśliwy, dziękuję Wszechmogącemu za ten dzień i jestem wdzięczny tym wszystkim osobom, którzy w jakikolwiek sposób do tego się przyczynili” – powiedział salezjanin.  

A wcześniej powitali ks. Toma, zaraz po przylocie z Rzymu na lotnisko “Indira Gandhi” w Nowym Delhi, oprócz przedstawicieli władz rządowych, także ks. Mathew Thonikuzhiyil, przełożony inspektorii Bengaluru – inspektorii, do której należy ks. Tom – i ks. Jose Mathew Koorappallil, przełożony inspektorii Nowe Delhi.

Z lotniska ks. Tom został przewieziony do domu inspektorialnego w Nowym Delhi, a potem, po krótkim odpoczynku, miało miejsce spotkanie z premierem Modim i panią minister Swaraj, także w obecności nowego ministra turystyki Alphonsa Kannanthanama, chrześcijanina, jak również niektórych parlamentarzystów hinduskich.

Następnie ks. Tom złożył wizytę w Nuncjaturze Apostolskiej, gdzie spotkał się z nuncjuszem apostolskim w Indiach, abpem Giambattistą Diquattro, a także z odbył spotkanie z dziennikarzami w siedzibie Konferencji Episkopatu Indii (CBCI).

I na koniec, późnym popołudniem, ks. Tom przewodniczył Mszy św., dziękując za swoje uwolnienie, w katedrze Najśw. Serca w Nowym Delhi, znajdującej się blisko siedziby CBCI.

W dniu dzisiejszym, 29 września, ks. Tom powróci do Bengaluru, gdzie przewidziane jest spotkanie z głównymi przedstawicielami CBCI w “St. John’s Medical College”.

Podczas gdy w mieście jego urodzenia, Ramapuram, przygotowywane jest uroczyste przyjęcie, odpowiedzialni za CBCI uznali za stosowne, by publicznie podziękować pani minister Swaraj za jej zaangażowanie w uwolnienie ks. Toma.

ANS – Nowe Delhi

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda