Home WiadomościZe Świata Madagaskar: Urna Ks. Bosko w Fianarantsoa

Madagaskar: Urna Ks. Bosko w Fianarantsoa

Redakcja

Kontynuowana jest peregrynacja urny Ks. Bosko na Madagaskarze. Wieczorem 19 sierpnia urna dotarła do miasta Fianarantsoa, gdzie została powitana przez arcybiskupa Tulear i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Madagaskaru – abpa Fulgence Rabemahafaly.

Po Mszy św. w katedrze, wypełnionej wiernymi, rozpoczęło się czuwanie modlitewne, które trwało do rana.

W niedzielę 20 sierpnia urna została przewieziona do dzieła salezjańskiego, znajdującego się w dzielnicy Ankofafa, jednej z najbiedniejszej dzielnic  Fianarantsoa, gdzie została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem arcybiskupa, z udziałem burmistrza i przedstawicieli władz cywilnych i wojskowych. Po celebracji młodzi z oratorium i stowarzyszeń z różnych parafii zaprezentowali spektakl muzyczny, po którym została wyświetlona pierwsza część filmu “Don Bosco”, wyprodukowanego przez RAI, z dubbingiem w języku malgaskim, zrealizowanym przez ekipę Radia “Don Bosco”.

Potem urna została przeniesiona do kaplicy studentatu, gdzie miało miejsce czuwanie i Msza św, po czym wyruszyła w kierunku Antsirabe. Po postoju w Ambohimasoa, orszak musiał się zatrzymać w miejscowości Camp Robin z powodu wielkiej liczby osób, które przybyły na spotkanie Ks. Bosko, a które również wykonały dotąd nieznany hymn, ułożony przez nich na cześć świętego młodzieży.

W wiosce Ankoraka urna została powitana przez bpa Fidelis Rakotonarivo, biskupa Ambositra. Po krótkim postoju w wiosce Ivato-Ambositra wyruszyła w dalszą drogę, kierując się do Ambositra. W czasie przejazdu droga krajowa została całkowicie zablokowana przez tłum, który chciał spotkać się z Ks. Bosko. Organizatorzy byli zmuszeni wysiąść z samochodu i holować ją ręcznie przez półtora kilometra do katedry, gdzie bp Fidelis przewodniczył Mszy św.

Orszak wyruszył dalej drogą w kierunku Antsirabe, zatrzymując się w dwóch wioskach: Ilaka i Manandona. Osiem kilometrów od Antsirabe urna została powitana przez bpa Felixa Ramananarivo, biskupa emeryta. W Seminarium “Notre Dame de l’Assomption” została odprawiona Msza św., której przewodniczył bp Philippe Ranaivomanana, a koncelebrowali: biskup Antsirabe, bp Fabien Raharilamboniaina, biskup Morondava, bp Fidelis, bp Felix i bp Rosario Vella.

Po Mszy św. miało miejsce czuwanie modlitewne w katedrze w Antsirabe.

ANS – Fianarantsoa

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda