Home WiadomościZe Świata Marianie – Rosica (BY): pielgrzymowali do Sanktuarium Męczenników

Marianie – Rosica (BY): pielgrzymowali do Sanktuarium Męczenników

Redakcja

marianie.plDnia 31 lipca br.,w Borysowie (Białoruś) poranną Mszą św. rozpoczęła się piesza pielgrzymka do sanktuarium błogosławionych męczenników Antoniego Leszczewicza i Jerzego Kaszyry w Rosicy. Przewodnikiem grupy był ks. Vadim Mizer MIC. W tegorocznej pielgrzymce oprócz wiernych, wzięli udział również bracia klerycy z WSD z Lublina wraz z br. Mariuszem Machulem MIC oraz ks. Rektorem Tomaszem Nowaczkiem MIC. Cała grupa liczyła 60 osób.

W związku z trwającym w Kościele Rokiem Życia Konsekrowanego, bracia klerycy głosili konferencje dla pielgrzymów na temat Zgromadzenia Księży Marianów, przybliżając w ten sposób charyzmat założycielski. Przez osiem dni pielgrzymi doświadczali nieustannej opieki Bożej, wstawiennictwa błogosławionych Antoniego i Jerzego oraz rodzinnej atmosfery we wspólnocie.

Po dotarciu na miejsce, w dniach 7-8 sierpnia w Rosicy odbyły się główne uroczystości ku czci błogosławionych męczenników mariańskich.

Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji witebskiej bp. Aleh Butkiewicz. Wraz z nim Mszę św. celebrowali min. wizytator apostolski Kościoła greckokatolickiego na Białorusi Jan Sergiusz Gajek MIC oraz przybyli księża.

Po zakończeniu pielgrzymki bracia wraz z ks. Rektorem udali się do klasztoru w Drui, aby spędzić choć chwilę czasu w kolebce marianów na Białorusi.

Kl. Kanstantsin Hushcha MIC

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda