Home WiadomościZe Świata Michalici – Paryż: St. Michel Archange, Protège nous!

Michalici – Paryż: St. Michel Archange, Protège nous!

Redakcja

michalici.plWśród kapłanów polski wikariusz z kościoła Notre Dame w Alfortville i wice moderator wspólnoty formacyjno-modlitewnej z okręgu Paryża. Wśród pielgrzymów uczestniczących w uroczystości, trzy polskie michalitki, inicjatorki Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Po wczorajszym filmie z Monte Gargano o św. Michale we Włoszech, we Francji i w Polsce, pielgrzymi już są  na bieżąco na temat zgromadzeń zakonnych michalitek i michalitów. A przynajmniej wiedzą, kim są te włoskie siostry, jak niektórzy myśleli o naszych rodaczkach ze Joinville pod Paryżem.

Kapłan, komentując tekst czytania z Apokalipsy św. Jana o milionach, jakie wielbią Boga, zauważył, że z okazji wspomnienia św. Michała wokół ołtarza i jego figury jest całe mnóstwo kwiatów i świec. Przestrzegł, aby nie przenosić adoracji, jaką winniśmy tylko Bogu na aniołów. Przytoczył opowiadanie o starym mnichu, który ustawiał świece przed figurą anioła, podczas gdy krzyż pozostawał w ciemności. Według przekazu, św. Michał Archanioł sam przekazał otrzymaną świecę przed Chrystusa na krzyżu. Uwielbienie i adoracja są Bogu należne. Św. Michał  Archanioł uczy nas tej postawy.

Po zakończeniu Mszy św., na wezwanie po imieniu wierni podchodzili do ołtarza, aby przyjąć uroczyście szkaplerz św. Michała Archanioła. Potem nastąpiło uroczyste potwierdzenie  włączenia do Bractwa św. Michała. Tradycja bractw w kościele francuskim była bardzo rozpowszechniona od średniowiecza. Po dłuższej przerwie, przed pięciu laty wznowiono tę tradycje w kościele św. Michała Archanioła w Paryżu. Kandydatów wciąż przybywa!!! Młodzi i starsi, z różnych parafii, przybyli tu specjalnie na ten czas mocy i łaski.

W czasie wspólnego spotkania w salce, połączonego ze skromnym posiłkiem, padły słowa, że Paryż odżywa, odradza się duchowo!!! Następują liczne nawrócenia, zwłaszcza muzułmanów, ale nie tylko ich, szczególne łaski doświadczenia bliskości Boga, prywatne objawienia. Z wiarą i nadzieją odchodzimy z tego pięknego, omodlonego miejsca, że też jesteśmy kropelkami, którymi Bóg może się posłużyć do zroszenia posuchy współczesnego świata.

sm

Więcej (zdjęcia) na: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda