Home WiadomościZe Świata O. Cantalamessa o ewangelizacji Nowego Świata

O. Cantalamessa o ewangelizacji Nowego Świata

Redakcja

Za symbol trzeciego etapu ewangelizacji uznał kaznodzieja domu papieskiego objawienie Matki Bożej z Guadalupe sprzed 480 lat. 16 grudnia rano Benedykt XVI wysłuchał kolejnego kazania adwentowego, wygłoszonego przez o. Raniero Cantalamessę OFMCap.

Tym razem włoski kapucyn skupił się na dziele misyjnym Kościoła związanym z wielkimi odkryciami geograficznymi przełomu XV i XVI w., a zwłaszcza z podbojem Ameryki. Kaznodzieja zwrócił uwagę, że także w tym przypadku protagonistami wysiłku ewangelizacyjnego byli zakonnicy. Efekty tego widać w Ameryce Łacińskiej do dziś, choć nie brakuje w tamtejszym chrześcijaństwie napięć, np. między kontemplacją a zaangażowaniem społecznym, między poszczególnymi wyznaniami, czy też między Kościołem instytucjonalnym a ruchami charyzmatycznymi. Także ten kontynent dzisiaj, choć Kościół na nim jest młody, potrzebuje nowej ewangelizacji, nowych „Zielonych Świąt Ducha” – stwierdził o. Cantalamessa.

tc/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda