Home WiadomościZe Świata Oblcai NMP – Aix: koniec sesji doświadczenia de Mazenoda

Oblcai NMP – Aix: koniec sesji doświadczenia de Mazenoda

Redakcja

oblaci.plWe wtorek, 6 października, w Aix en Provence, zakończyła się kolejna sejsa doświadczenia de Mazenoda. Uczestniczyli w niej ojcowie i bracia z Polski. Odnawiali i odkrywali na nowo oblacki charyzmat i duchowość założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Sesję animowali oo. Krzysztof Zielenda OMI, Roman Tyczyński OMI oraz Paweł Ratajczak OMI. Wśród uczestników obecni byli: oo. Kazimierz Tyberski OMI, Sebastian Stasiak OMI, Andrzej Noga OMI, Marek Ochlak OMI, Stanisław Zowada OMI, Józef Walkosz OMI, Krzysztof Buzikowski OMI, Bernard Felczykowski OMI, Andrzej Jastrzębski OMI, Wiesław Safian OMI, Piotr Bielewicz OMI oraz bracia Zbigniew Cieśla OMI i Rafał Dąbkowski OMI.

Doświadczenie de Mazenoda rozpoczęło się 31 sierpnia. W czasie kilku tygodni uczestnicy ponownie zadali sobie pytania o to, kim są, w którym miejscu oblackiej drogi aktualnie się znajdują i jak wygląda ich relacja z Chrystusem. Odnowieniu charyzmatu oblackiego służył czas skupienia, rekolekcje ignacjańskie oraz konferencje, które przybliżając sylwetkę św. Eugeniusza de Mazenoda były inspiracją do pogłębienia oblackiej duchowości. W programie nie zabrakło czasu na wspólne dzielenie się doświadczeniem, rekreację i zwiedzanie Aix.

Aix en Provence jest miejscem, w którym powstało Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Skrócona sesja “Doświadczenie de Mazenoda” jest programem odnowy, którego celem jest umożliwienie uczestnikom ponowne spojrzenie na własne przeżywanie oblackiego charyzmatu w ich codziennej misji, a także w przygotowaniu do złożenia ślubów wieczystych. Dokonują tego w atmosferze modlitwy, refleksji i braterskiego dzielenia się. Integralną częścią sesji są trzytygodniowe rekolekcje.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda