Home WiadomościZe Świata Ojciec Święty Franciszek do kapłanów w Niedzielę Dobrego Pasterza: Szukając jedynie tego, co się Bogu podoba, a nie samych siebie

Ojciec Święty Franciszek do kapłanów w Niedzielę Dobrego Pasterza: Szukając jedynie tego, co się Bogu podoba, a nie samych siebie

Redakcja

Jezus – Dobry Pasterz – pamięta o każdym z nas – mówił Ojciec Święty Franciszek w trakcie spotkania z wiernymi na modlitwie Regina Coeli. W Niedzielę Dobrego Pasterza Papież w Bazylice Watykańskiej wyświęcił 19 nowych księży.

Wyświęceni kapłani pochodzą z Włoch, Chorwacji, Peru, Haiti i Japonii. W trakcie Mszy św. w Bazylice Watykańskiej Ojciec Święty wzywał księży, by byli ludźmi modlitwy i ofiary.

– Wiedząc, że jesteście wybrani, bądźcie uważni na Boże sprawy, wykonujcie je z radością, miłością i szczerością kapłańskie dzieło Chrystusa, szukając jedynie tego, co się Bogu podoba, a nie samych siebie – apelował.

Papież Franciszek podkreślił, że nie można nigdy głosić homilii bez modlitwy i Biblii w ręku. Zachęcał księży, by starali się łączyć wiernych w jedną rodzinę.

– Miejcie przed oczami zawsze przykład Dobrego Pasterza, który przyszedł nie po to, aby mu służono, ale po to, aby służyć oraz szukać, zbawiać to, co zginęło – akcentował papież Franciszek.

Popołudniu Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na modlitwie Regina Coeli. Papież przywołał niedzielną Ewangelię i – jak mówił – Jezus, który jest dobrym Pasterzem, nie zapomina o żadnym człowieku.

– Jezus – Dobry Pasterz zwraca uwagę na każdego z nas, poszukuje nas i kocha, kierując do nas swoje słowo, znając dogłębnie nasze serce, nasze pragnienia i nadzieje, a także nasze porażki i rozczarowania. Przyjmuje nas i miłuje takimi, jakimi jesteśmy, z naszymi zaletami i wadami – podkreślał Franciszek.

Ojciec Święty przypomniał, że Jezus – jako Dobry Pasterz – mówi o tym, jak odpowiadać na miłość. W Piśmie Świętym padają słowa: „słuchają mego głosu” oraz „idą za mną” – podkreślił Papież. Jak dodał, słuchanie i rozpoznawanie głosu Boga oznacza zażyłość, która umacnia się na modlitwie.

Za: www.radiomaryja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda