Home WiadomościZe Świata Otwarcie Domu Pobytu Dziennego dla Dzieci z Niepełnosprawnością w Misji Kamilianów w Gruzji

Otwarcie Domu Pobytu Dziennego dla Dzieci z Niepełnosprawnością w Misji Kamilianów w Gruzji

Redakcja
W słoneczne przedpołudnie 4 lipca b.r. o godz. 11.00  w Misji Zakonu Posługujących Chorym w Gruzji  miało miejsce piękne wydarzenie. W tym dniu nastąpiło otwarcie i poświęcenie Domu Pobytu Dziennego dla Dzieci z Niepełnosprawnością.
 
Ministerstwo Spraw Zagranicznych  RP, w ramach programu „Polska Pomoc Rozwojowa 2019„, zaadaptowało i wyposażyło sale w Centrum dla Osób Niepełnosprawnych im. św. Kamila w Tbilisi.  Pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, w salach: m. in. polisensorycznych, rehabilitacyjnych, wczesnego wspomagania rozwoju, terapii zajęciowej i na najnowocześniejszym sprzęcie  gruzińskie dzieci  będą mogły korzystać z tak bardzo potrzebnej dla ich rozwoju rehabilitacji. Dom Dziennego Pobytu  dla Dzieci powstał w ramach projektu: „Najważniejszy pierwszy krok” starannie i profesjonalnie przygotowanego przez Fundację Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym – DOM w Opolu. Fundacja zajęła się także przygotowaniem kadr, które dzisiaj rozpoczęły swoją służbę, pomagając dzieciom z niepełnosprawnością postawić swój życiowy pierwszy krok.
 
Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w  Gruzji  J.E. Pan Mariusz Maszkiewicz  w swoim przemówieniu wyjaśnił celowość Polskiej Pomocy Rozwojowej w promowaniu praw osób niepełnosprawnych realizowanej poprzez zaszczepienie na gruzińskim gruncie dobrych polskich a zarazem europejskich wzorców rehabilitacji.   
 
Wstęgę przy wejściu do Domu  symbolicznie przecięli: pani Magdalena Wojdasiewicz, radca Ambasady RP w Tbilisi  ds. Współpracy Rozwojowej wraz z pierwszym małym pacjentem. Ks. bp. Giuseppe Pasotto w słowach błogosławieństwa Domu powiedział, iż Bóg jest obecny i błogosławi miejsca, gdzie czynione jest dobro dla drugiego człowieka.
 
Uroczystość uświetnili swoją obecnością:  Nuncjusz Apostolski w Gruzji  J.E. abp. José Avelino Bettencourt, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej, Ministerstwa do spraw Przymusowo Przesiedlonych, Pracy i Polityki Społecznej i Ministerstwa Obrony Gruzji oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych pracujących na rzecz osób z niepełnosprawnością: Wellfair Development Center, Together for Real Changes, Center of Free Pedagogics, Social Adaptation Center –Aisi.
 
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda