Home WiadomościZe Świata Pallotyni – Kolumbia: Relikwia Jana Pawła II

Pallotyni – Kolumbia: Relikwia Jana Pawła II

Redakcja

Z inicjatywy Fundacji „Ofiar niewidzialnych” i na zaproszenie wspólnoty Księży Pallotynów dnia 19 stycznia 2012 roku przybyły do Kolumbii relikwie bł. Jana Pawła II. Powitanie na lotnisku miało charakter oficjalny, wzięli w nim udział przedstawiciele Kościoła i Rządu.

Dnia 20 stycznia br. relikwia została wystawiona do kultu publicznego w katedrze w Bogocie. 21 stycznia została przewieziona do naszej pallotyńskiej parafii Maria Rein’a gdzie była cały dzień wystawiona do kultu publicznego. Obecny ks. Sławomir Oder (postulator) wygłosił katechezę o życiu błogosławionego. Na zakończenie katechezy ogłosił zgromadzonym, że pozostawia w naszej parafii, wspólnocie pallotyńskiej relikwie Jana Pawła II (relikwia z włosów), co wzbudziło wśród zebranych niesamowitą radość. Te dwa dni pielgrzymki zgromadziły tysiące osób, które przybywały z różnych stron Kolumbii, aby uprosić przez wstawiennictwo Błogosławionego pokój dla swojego kraju, uwolnienie osób więzionych przez terrorystów, uzdrowienie, a także podziękować za cuda, uproszone przez wstawiennictwo Jana Pawła II. Po wieczornej Eucharystii relikwia została przekazana do diecezji Cartago, po kilku dniach wróciła do Bogoty i została przesłana do Watykanu.

Ks. Grzegorz Majewski SAC

Za: InfoSAC 25/01/2012 [04]
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda