Home WiadomościZe Świata Pallotyni – Ukraina: Prezentacja ulicznego magazynu bezdomnych – ŻYJĘ

Pallotyni – Ukraina: Prezentacja ulicznego magazynu bezdomnych – ŻYJĘ

Redakcja

Uliczny magazyn „ЖИВУ-Життя Вулиці” („ŻYJĘ – Życie Ulicy”) został oficjalnie zaprezentowany przez pallotynów w Żytomierzu i już w najbliższym czasie będzie można go nabyć z rąk ulicznych kolporterów. Kolporterzy „ЖИВУ” to osoby marginalizowane i wykluczone społecznie. Kolporter otrzymuje połowę ceny każdego sprzedanego egzemplarza oraz wszystkie napiwki. Pomagamy im dając konkretne zajęcie. Podajemy rękę na dobry początek!

Magazyn jest włączony w ruch sprzeciwiający się społecznej marginalizacji i wykluczeniu. Gazety uliczne stwarzają osobom wykluczonym możliwość wypracowania zysku, oferując zarazem dalsze programy aktywizacji społecznej i zawodowej. Magazyn jest poświęcony społeczno-kulturalnej tematyce, mieści artykuły jak najbardziej rozpoznawalnych współczesnych pisarzy Ukrainy (Iuriy Izdryk, Sergii Zhadan), profesjonalnych dziennikarzy, jak i samych bezdomnych.

Prezentacja odbyła się w kawiarni „Lvivska Brama” (pod którą często żebrzą bezdomni), w geście solidarności i przeciwstawienia się zjawisku wykluczenia i żebraniny na ulicach. W prezentacji wzięli udział dziennikarze (ok. 15 wydań), spółka poetów, przedstawiciele środowisk intelektualistów i twórców sztuki, a także władz miejskich. Ze strony kościelnej w prezentacji udział wzieli ks. bp Witalij Skomarowski i delegat prowincjała ks. Stanisław Kantor SAC.

Ks. Wiaczesław Gryniewicz SAC

Więcej na: www.pallotyni.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda