Home WiadomościZe Świata Papieskie rekolekcje wielkopostne w duchu karmelitańskim

Papieskie rekolekcje wielkopostne w duchu karmelitańskim

Redakcja

Tym razem karmelita o. Bruno Secondin będzie głosił rekolekcje wielkopostne dla Papieża i kierownictwa Kurii Rzymskiej. Rozpoczną się one w niedzielę 22 lutego wieczorem i potrwają nieco ponad cztery dni, do piątku rano.

Kanwą rozważań będzie kluczowa dla duchowości karmelitańskiej postać proroka Eliasza. Uczestnicy rozważań mają przebyć wraz z Eliaszem całą jego życiową drogę, wyjść ze swej wioski, odkryć drogi autentyzmu i wolności, dać się zaskoczyć Bogu, być świadkami sprawiedliwości i solidarności, by w końcu stać się – tak jak Eliasz – prorokami braterstwa. Każdego dnia przewidziane są dwie medytacje.

Tegoroczny rekolekcjonista jest Włochem i wykładowcą duchowości na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Mieszka nieopodal Watykanu we wspólnocie karmelitów trzewiczkowych przy kościele Matki Bożej in Traspontina, przy Via della Conciliazione. Przez cały czas rekolekcji Papież będzie przebywał wraz ze swymi współpracownikami w domu rekolekcyjnym w Aricci pod Rzymem. W tym czasie zawieszona jest wszelka działalność publiczna Ojca Świętego, co oznacza, że w środę 25 lutego nie będzie audiencji ogólnej.

kb/ rv

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda