Home WiadomościZe Świata Papież spotkał się ze współpracowniczką Marka Rupnika

Papież spotkał się ze współpracowniczką Marka Rupnika

Redakcja

Papież Franciszek spotkał się w piątek, 15 września, z teolog dr Marią Campatelli, bliską współpracowniczką Marka Rupnika, który w czerwcu br., w następstwie medialnego skandalu wykorzystywania kobiet, został usunięty z zakonu jezuitów za uporczywe trwanie w nieposłuszeństwie.

Maria Campatelli (lat 61), jest dyrektorką założonego przez Rupnika Centrum Aletti (Centro Studi e Ricerche Ezio Aletti) oraz związanego z nim wydawnictwa. W czerwcu opublikowała list broniący Rupnika przed „kampanią medialną opartą na oszczerczych i nieudowodnionych oskarżeniach”. Ponadto twierdziła, że jezuici ukryli dokumenty, „które wykazałyby prawdę inną niż ta, która została opublikowana”. Protestowała przeciwko działaniom zakonu, które naraziły Rupnika i Centrum Aletti na publiczny lincz. Poinformowała także opinię publiczną, że jezuici współpracujący z Marco Rupnikiem podjęli decyzję o wystąpieniu z Towarzystwa Jezusowego.

Watykan nie dostarczył żadnych informacji na temat spotkania papieża Franciszka z dr Marią Campatelli poza stwierdzeniem, że miało ono miejsce.

Fot. Catholic News Agency
Za: jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda