Przełożony Generalny Redemptorystów na Synodzie Biskupów

CSsRO. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny Zgromadzenia Redemptorystów zabrał głos (tzw. trzyminutowa interwencja) na Synodzie Biskupów o Rodzinie podczas porannej sesji we wtorek 6 października 2015 r.

O. Brehl mówił o rodzinie i zasadzie włączania (ang. inclusion), którą można znaleźć w Instrumentum laboris, jak również w konstytucji Soboru Watykańskiego II Gaudium et spes i innych dokumentach papieskich.

Nawet, gdy członkowie naszej rodziny są w trudnej sytuacji, nadal są częścią rodziny i nie mogą być traktowani jako „obcy” – powiedział o. Generał. Przekonanie to ma duszpasterskie konsekwencje. W tym momencie na Synodzie rozważamy sytuację rodziny z jej radościami i smutkami, światłami i cieniami, mocnymi stronami i wyzwaniami. Później będziemy  rozważać odpowiedź duszpasterską w konkretnych sytuacjach.

XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, który ma za temat „Powołanie i misję rodziny w Kościele i we współczesnym świecie.” zakończy się w 25 października 2015 r. O. Generał zaprosił wszystkich na Twitterze do codziennej modlitwy różańcowej za Synod.

W Synodzie Biskupów o Rodzinie udział biorą redemptoryści:

  • O. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela – jako reprezentant Unii Przełożonych Generalnych
  • Ks. abp José de Queirós Alves CSsR, ordynariusz Huambo w Angoli – jako zastępca członka Konferencji Episkopatu Angolii i Wysp Św. Tomasza
  • O. prof. Sabatino Majorano CSsR, Akademia Alfonsjańska w Rzymie – jako ekspert w dziedzinie teologii moralnej

Za: www.redemptor.pl