Home WiadomościZe Świata Przełożony Generalny Salezjanów z wizytą w Indiach

Przełożony Generalny Salezjanów z wizytą w Indiach

Redakcja

Wizyta animacji Przełożonego Generalnego ks. Ángela Fernándeza Artime w inspektorii Madrasu, w Indiach, która była kontynuowana w ostatnich dniach, upłynęła wśród licznych spotkań i świętowania w klimacie rodzinnym.

Pierwszym oficjalnym punktem jego wizyty animacji była Eucharystia, celebrowana z członkami Rady inspektorialnej i salezjanami z Domu inspektorialnego oraz radcą regionu Azja Południowa – ks. Marią Arokiam Kanagą. Przy tej okazji następca Księdza Bosko podkreślił, że współcześni salezjanie muszą starać się przede wszystkim być pokorni i uprzejmi, dając piękne świadectwo zakonnego życia, i przypomniał, że młodzi ludzie poszukują salezjanów, którzy będą umieć kroczyć z nimi wspólną drogą.

Potem dom inspektorialny, zwany “Citadel”, wypełnił się kolorami i energią dzieci i młodzieży, którzy zaprezentowali bogaty program występów artystycznych. Ze swojej strony, Przełożony Generalny przekazał pewne istotne przesłania: “Wystarczy, że jesteście młodzi, abym was kochał!”; “Wierzę w was i waszą dobroć” i “Miejcie wielkie marzenia i budujcie piękną przyszłość”.

Sobota, 7 września, rozpoczęła się wizytą w aspirantacie misyjnym w Perambur, w którym przebywa 20 osób, a który prowadzi 8 salezjanów. Po zapoznaniu się z historią dzieła ks. Á.F. Artime przypomniał, że muzyka nie stanowi dodatku w salezjańskim życiu i sam zagrał kilka kawałków.   

Potem odwiedził Dom generalny sióstr Maryi Auxiliatrix (SMA) – 27 grupy Rodziny Salezjańskiej. To zgromadzenie udziela się na rzecz dziewcząt najbardziej potrzebujących. Istnieje ono 43 lata, a liczy 33 wspólnoty i 134 profeski. W szczerej rozmowie z zakonnicami, w obecności Przełożonej generalnej Josephine Selvi i jej Rady, Przełożony Generalny położył nacisk na wiarygodność oraz piękno zakonnego życia, podkreślając ducha Księdza Bosko w ich służbie. 

Dalsza część sobotniego popołudnia i przedpołudnie w niedzielę były poświęcone Rodzinie Salezjańskiej. W Domu inspektorialnym córek Maryi Wspomożycielki w Kodambakkam Przełożony Generalny spotkał się z setkami członków różnych grup, zaznaczając, że komunia w Rodzinie Salezjańskiej i troska o specyficzną tożsamość to priorytety, które należy pielęgnować.

Zaś w ośrodku Gandhi Nagar” w Vellore, 140 km od Madrasu – gdzie charyzmat salezjański zrodził liczne powołania – następca Księdza Bosko podkreślił, że wszyscy członkowie Rodziny Salezjańskiej narodzili się po to, aby służyć młodzieży, i że w przekazywaniu wartości Księdza Bosko, oprócz bezpośredniego nauczania, kluczową rolę odgrywa codzienne świadectwo.  

W spotkaniu wzięli również udział liczni salezjańscy biskupi i byli wychowankowie. A jeden z salezjańskich biskupów, bp Periyanayagam Soundararaju, biskup Vellore, podziękował Przełożonemu Generalnemu za licznych salezjanów, którzy zostali skierowani do służby lokalnemu Kościołowi, stwierdzając z naciskiem: “Doprawdy jest to ziemia salezjanów”.  

(ANS – Madras)

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda