Home WiadomościZe Świata Redemptoryści: Młodzi ewangelizują młodych

Redemptoryści: Młodzi ewangelizują młodych

Redakcja

W ramach Roku Powołania Redemptorystowskiego, Komisja Duszpasterstwa Młodzieży Prowincji Campo Grande w Brazylii wsparła drugą misję redemptorystów dla młodzieży. Przez 10 dni młodzi ludzie ewangelizowali innych młodych. Spotkanie zgromadziło razem 152 młodych ludzi z różnych parafii redemptorystowskich ze stanu Paraná i Mato Grosso do Sul.

Trzej misjonarze redemptoryści towarzyszyli grupie w przeżywaniu triduum z rekolekcjami i studium. Triduum miało miejsce w redemptorystowskiej parafii Nossa Senhora do Bom Sucesso, w uroczym mieście nadbrzeżnym Guaratuba, Paraná. O. Celso Cruz mówi, że misja młodzieży była dla niego „wydarzeniem zaskakującym i bezprecedensowym. W ciągu 10 dni byliśmy świadkami, jak młodzi ludzie są ewangelizowani na ulicach, na plaży i w różnych wspólnotach chrześcijańskich. Kilku młodych zostało ogarniętych prawdziwym duchem ewangelizacji. Podczas zakończenia misji czterech młodzieńców wyraziło pragnienie wstąpienia do seminarium duchownego redemptorystów”.

Adriano Silva, młody uczestnik z Kurytyby, powiedział: „czuję się szczęśliwy, patrząc na młodych ludzi, którzy otrzymują formację podstawową w swoich grupach parafialnych”.

Przełożony Generalny Zgromadzenia, o. Michael Brehl, przysłał na tę okazję list z ważnym przesłaniem dla młodych misjonarzy.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda