Home WiadomościZe Świata Redemptoryści: Z odwagą patrzeć w przyszłość

Redemptoryści: Z odwagą patrzeć w przyszłość

Redakcja

Odważne spojrzenie w przyszłość – z pewnością tak trzeba nazwać kolejne spotkanie Konferencji Redemptorystów Europy, które miało miejsce w Dublinie, w dniach 24-27 października br.

Sens i racja naszego istnienia, to głoszenie Słowa Dobrej Nowiny dzisiejszym ubogim, to gorliwe szukanie ich tam gdzie są i pełne poświęcenia wychodzenie im naprzeciw ze słowami pokrzepienia. By nie ulec znużeniu, by nie skostnieć w samozadowoleniu, by nie ugrzęznąć w biurokratycznych mechanizmach, a nawet w czysto abstrakcyjnych dyskusjach – lecz służyć, jak chciał św. Alfons, być przy biednych i ubogich, a w ich twarzach dostrzegać Twarz Odkupiciela.

Na spotkaniu w Dublinie zostali wybrani dwaj konsultorzy – o.Pedro Lopez(przełożony Prowincji Madryckiej) i o. Johannes Römelt (przełożony Prowincji św. Klemensa), którzy razem z koordynatorem – o. Jackiem Zdrzałkiem, tworzyć będą Zarząd Konferencji. Wybrano też sekretarza – o. Zdzisława Stanulę, członka Wiceprowincji Burkina-Niger. Siedzibą koordynatora i sekretarza Konferencji będzie dom zakonny redemptorystów w Paryżu.

Podczas kilkudniowych obrad uczestnicy dyskutowali m.in. nad statutami, wspólną formacją, sekretariatami i komisjami Konferencji i finansowaniem wspólnych projektów.

Członkom Zarządu nowej Konferencji Europejskiej życzymy Bożego Ducha, redemptorystowskiego serca i sztuki rozeznawania znaków czasu.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda