Home WiadomościZe Świata Salezjanie: “Świadkowie żyjącego Boga” – refleksje Przełożonego Generalnego na temat Życia Konsekrowanego

Salezjanie: “Świadkowie żyjącego Boga” – refleksje Przełożonego Generalnego na temat Życia Konsekrowanego

Redakcja

W dniu dzisiejszym, we wtorek 2 października, w Audytorium “San Pio X” w Rzymie zostanie zaprezentowana książka pt. “Testimoni del Dio vivente” (“Świadkowie żyjącego Boga”), której autorem jest ks. Pascual Chávez Villanueva, Przełożony Generalny Salezjanów.

Książka ta, wydana po włosku przez Libreria Editrice Vaticana, jest, jak to wyjaśnia podtytuł (Natura e futuro della Vita Consacrata. Una visione salesiana – Charakter i przyszłość Życia Konsekrowanego. Salezjańska wizja) – prawdziwym studium na temat życia konsekrowanego, przeprowadzonym z salezjańskim wejrzeniem, oraz narzędziem pozwalającym poznać, zarówno salezjanom, jak i świeckim, wielkie bogactwo życia zakonnego i jego możliwości odnowy, które uwzględnia zarówno wskazania Soboru Watykańskiego II, jak i jego refleksję teologiczną, która dojrzała na płaszczyźnie Zgromadzenia.

Opierając się na swoim doświadczeniu Przełożonego Generalnego i Przewodniczącego Unii Przełożonych Wyższych (USG), ks. Chávez przez prawie 400 stron snuje rozważania i wysuwa propozycje odnośnie do tego, jak być autentycznymi uczniami Jezusa we współczesnym świecie i skutecznymi apostołami w dziele zbawienia ludzi. „Wierność Kościołowi i a fortiori – Zgromadzeniu zależy od nierozerwalnej jedności oby tych czynników: tożsamość charyzmatyczna i znaczenie społeczne. (…) Nie chodzi tutaj o jakąś alternatywę, ale integrację!” – napisał ks. Chávez we wstępie książki.

W prezentacji wezmą także udział: kard. João Braz de Aviz, Prefekt Kongregacji ds. Życia Konsekrowanego i Instytutów Życia Apostolskiego; Brat Enzo Bianchi, Założyciel Wspólnoty Ekumenicznej w Bose; ks. Gianpaolo Salvini, S.J., były Dyrektor “La Civiltà Cattolica”, oraz ojciec Wojciech Giertych, O.P., Teolog Domu Papieskiego. Całość będzie prowadzić dr Vania De Luca, dziennikarka RaiNews24.

W październiku przewidziana jest także publikacja książki w języku hiszpańskim pod red. “Central Catequistica Salesiana” z Madrytu.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda