Home WiadomościZe Świata Salezjanie – Indie: Konferencja międzynarodowa poświęcona formacji kapłańskiej i zakonnej

Salezjanie – Indie: Konferencja międzynarodowa poświęcona formacji kapłańskiej i zakonnej

Redakcja

W dniach 14-22 lutego, w pomieszczeniach “Bosco Psychological Services”, znajdujących się w domu inspektorialnym salezjanów w Nowym Delhi, odbyła się Międzynarodowa Konferencja na temat: “Integracja psychoseksualna, dojrzałość w celibacie oraz formacja kapłańska i zakonna”. Została zorganizowana wspólnie przez Centrum Psychologii i Duchowości Sumedha – obchodzącym 10. rocznicę istnienia – i Salezjańskie Stowarzyszenie Psychologiczne Azji Południowej.

Uczestniczyło w niej trzydziestu siedmiu delegatów z Indii, a także z innych krajów. Wzięli również udział: nowy arcybiskup Nowego Delhi – bp Anil Couto, niektórzy przełożeni wyżsi, a przede wszystkim liczni formatorzy, zarówno z diecezji, jak i z różnych zgromadzeń zakonnych.

Sympozjum rozpoczęło się w czwartek 14 lutego Mszą św., której przewodniczył bp Couto, a koncelebrował bp Thomas Mar Koorilos, arcybiskup syryjsko-malankaryjski Tiruvalla, jak również ks. Michael Peedikayil, salezjański Inspektor Nowego Delhi. Przy tej okazji bp Couto, komentując temat konferencji, podkreślił, zwracając się do wszystkich kapłanów i zakonników, konieczność kształtowania siebie na obraz Jezusa i trwania w Nim, jeżeli chcemy być zintegrowanymi mężczyznami i kobietami, zdolnymi świadczyć o pięknie celibatu konsekrowanego.

Obrady Konferencji otworzył ks. Paul Padamattumel, dyrektor domu inspektorialnego, który powitał przybyłych; następnie ks. Peedikayil przybliżył proces, który doprowadził do wypracownia księżki “Integracja psychoseksualna i dojrzałość w celibacie: podręcznik formacji zakonnej i kapłańskiej”, na którym się skupili uczestnicy Konferencji. Zaś ks. Jose Parappully, jeden z dwóch redaktorów książki, jak również sekretarz organizacyjny tego spotkania, podał pewne praktyczne informacje dotyczące przebiegu obrad i towarzyszących im zajęć.

Moment otwarcia obrad zakończył się tańcem dziewcząt z Instytutu “Auxilium Snehalaya”, który prowadzą  Córki Maryi Wspomożycielki dla zagrożonych dziewcząt, i prośbą o błogosławieństwo Boże na czas tej Konferencji.

W następnych dniach 11 z 17 autorów poszczególnych rozdziałów tej książki – Ajoy Fernandes, Joe Mannath, John Tharakan, Jose Kuttianimattathil, Jose Parappully, Joseph Jeyaraj, Joseph Thannickal, Maria Goretti Kanakarathinam, Marie Gabrielle Riopel, NJ Johny i Thomas Varkey – zaprezentowali zredagowane przez siebie rozdziały.

W ostatnim dniu uczestnicy mogli nieco wytchnąć, zwiedzając Świątynię w Akshardham, znajdującą się na brzegu rzeki Yamuna, i Bramę Indii.

ANS – Nowe Delhi

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda