Home WiadomościZe Świata Salezjanie: Wszystko gotowe na kapitułę generalną

Salezjanie: Wszystko gotowe na kapitułę generalną

Redakcja

Pielgrzymką do miejsc salezjańskich, jaka odbędzie się w dniach 22-25 lutego, rozpoczną się prace związane z KG 27 dla salezjanów, ojców kapitulnych, mających wybrać X Następcę Księdza Bosko i ukierunkować przyszłość Zgromadzenia na najbliższe sześciolecie.

Kapituła Generalna 27 (KG27) Salezjanów Księdza Bosko odbędzie się w Domu Generalnym w Rzymie od 3 marca do 12 kwietnia. Jej tematem będzie: “Świadkowie ewangelicznej radykalności”, a będzie zgłębiać ona w sposób szczególny motto wskazane przez Przełożonego Generalnego: “Praca i umiarkowanie”.

Przed oficjalnym jej otwarciem są przewidziane dni przygotowania ludzkiego, salezjańskiego i duchowego, mające pomóc uczestnikom wejść w bardziej odpowiedni klimat tego spotkania. Od soboty 22 lutego do niedzieli 24 lutego ojcowie kapitulni odbędą pielgrzymkę do Turynu i miejsc salezjańskich, dając wyraz symbolicznego powrotu do miejsc, gdzie wszystko się zaczęło, i czerpiąc ze źródeł charyzmatu Księdza Bosko. A następnie, od 26 lutego do 2 marca, będą mieć miejsce rekolekcje, które poprowadzi salezjański biblista, ks. Juan José Bartolomé.

Kapituła Generalna jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu zgromadzenia zakonnego. Dla Zgromadzenia Salezjańskiego stanowi ona najwyższą władzę i, z wyjątkiem nadzwyczajnej sytuacji, odbywa się co sześć lat. “Jest braterskim spotkaniem, podczas którego salezjanie dokonują wspólnotowej refleksji, jak dochować wierności Ewangelii i charyzmatowi Założyciela i być wrażliwymi na znaki czasu i miejsca” (art. 146 Konstytucji).

W KG27 biorą udział członkowie Rady Generalnej, wszyscy Inspektorzy oraz salezjańscy Przełożeni wizytatorii i jeden lub dwóch reprezentantów – zależnie od stanu liczbowego wspólnot – z każdej z 90 Inspektorii i Wizytatorii salezjańskich na świecie. Wszystkich uczestników jest 220, a wśród nich 207 to ojcowie kapitulni, a 13, którzy nie mają prawa głosu, zostało zaproszonych przez Przełożonego Generalnego.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda