Home WiadomościZe Świata Spotkanie Konferencji Redemptorystów Ameryki Północnej

Spotkanie Konferencji Redemptorystów Ameryki Północnej

Redakcja

W dniach 15-18 października 2012 w West End, NJ, w Stanach Zjednoczonych, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego odbyło się Spotkanie Konferencji Redemptorystów Ameryki Północnej, której koordynatorem jest o. John Kingsbury.

W skład Konferencji wchodzą (w)prowincjałowie i przełozeni regii oraz wokalisi (w)prowincji i regii: Baltimore, Richmond, Karaiby, Ste-Anne Debupre, Yorkton, Extra Patriam (Wietnam), Denver, Edmonton-Toronto, Warszawa, Lwów i Campo Grande.

Obradom przewodniczył generał o. Michael Brehl oraz radny generalny br. Jeffrey Rolle.

Prowincję Warszawską, która na terenie jurysdykcji Konferencji ma 15 wspolbraci, reprezentował prowincjał o. Janusz Sok. Koordynatorem polskich redemptorystów na terenie Ameryki Północnej jest o. Waldemar Wielądek.

Podczas spotkania podjęto wiele tematów. Do najważniejszych n nich należą: priorytety naszego apostolatu, możliwości współpracy między różnymi jednostkami, wspólna formacja, media i projekty misyjne.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda