Home WiadomościZe Świata W październiku siedmiu nowych świętych

W październiku siedmiu nowych świętych

Redakcja

RVNa konsystorzu publicznym z udziałem obecnych w Rzymie kardynałów podjęto decyzję o kanonizacji dalszych pięciorga błogosławionych. Odbędzie się ona 16 października, a więc jeszcze w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.

W poczet świętych zostaną wtedy zaliczeni: brat szkolny Salomon Leclercq, męczennik za wiarę podczas rewolucji francuskiej; hiszpański biskup Manuel González García, szerzyciel kultu Eucharystii na początku XX wieku; dwaj włoscy księża z XIX wieku, Ludwik Pavoni i Alfonso Maria Fusco, założyciele zgromadzeń zakonnych; oraz mistyczka z przełomu XIX i XX wieku Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej, francuska karmelitanka bosa, współczesna i niemal rówieśniczka św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Na poprzednim takim konsystorzu, który odbył się w marcu, zaplanowano już na ten dzień kanonizację dwóch innych błogosławionych zmarłych na początku XX wieku, mianowicie meksykańskiego męczennika José Sancheza Del Rio i argentyńskiego księdza José Gabriela del Rosario Brochero. Tak więc w niedzielę 16 października ogłoszonych zostanie razem siedmioro nowych świętych.

ak/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda