Home WiadomościZe Świata Watykan: Nowy etap w procesie beatyfikacyjnym pallotyńskich Sług Bożych

Watykan: Nowy etap w procesie beatyfikacyjnym pallotyńskich Sług Bożych

Redakcja

Procesy 5 pallotyńskich męczenników otrzymały „Decretum Validitatis”.

Dnia 2 czerwca 2013 roku nadeszła z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych bardzo ważna informacja dla Postulacji SAC w Warszawie. Kongregacja ta z zadowoleniem przyjęła odpowiedzi i wyjaśnienia Ks. Biskupa Ordynariusza Pelplińskiego, dotyczące II grupy polskich męczenników z okresu II wojny światowej.

W najbliższych dniach Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wyda „Dekret ważności” dla wszystkich spraw objętych procesem pelplińskim, a więc także naszych pallotyńskich Sług Bożych: Ks. Franciszka Bryji, Ks. Franciszka Kiliana, Ks. Norberta Pellowskiego, Ks. Jana Szambelańczyka i Brata Pawła Krawczewicza.

Ks. Franciszek BryjaKs. Norbert PellowskiBrat Paweł Krawczewicz

Ks. Postulator Generalny – ks. dr Dariusz Drążek, prowadzący nasze procesy beatyfikacyjne na Watykanie przesyła gorące gratulacje dla naszej Postulacji SAC i dla całej Prowincji Chrystusa Króla. Potwierdzenie bowiem formalnej i prawnej ważności naszych pallotyńskich procesów jest uznaniem owoców naszej dziesięcioletniej pracy nad tymi sprawami.

Równocześnie Ks. Postulator Generalny – zapewnia nas, że otwiera się nowy etap pracy watykańskich historyków i teologów nad naszymi procesami beatyfikacyjnymi, zmierzający do merytorycznej oceny dowodów na męczeństwo naszych kandydatów na Ołtarze.

Jako Postulacja jesteśmy gotowi udzielić odpowiedzi na każde pytanie i obiekcje – przedstawiane przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych w toku tworzenia „Positio” – czyli metodycznego opracowania całości dokumentacji.

Ks. dr Dariusz Drążek – prosi również o stałą modlitwę w intencji sprawnego przebiegu procesu beatyfikacyjnego polskich męczenników, a wśród nich pallotyńskich kandydatów na Ołtarze, błaga też współbraci i wiernych o zainteresowanie się życiem i przesłaniem apostolskim naszych Męczenników oraz o odważne szerzenie ich kultu i o modlitwę o łaski za ich wstawiennictwem.

Warszawa, dnia 4 czerwca 2013 roku

Ks. Henryk Kietliński SAC
Postulator

Ks. Jacek Wierzba SAC
Notariusz

Za: www.pallotyni.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda