Home WiadomościZe Świata Włochy: zaskoczenie i ból po aresztowaniu generała kamilianów

Włochy: zaskoczenie i ból po aresztowaniu generała kamilianów

Redakcja

Ogromne zaskoczenie i wielki ból – w ten sposób rada generalna zakonu kamilianów odniosła się do informacji o aresztowaniu swego przełożonego generalnego. O. Renato Salvatore został zatrzymany wczoraj pod zarzutem współudziału w porwaniu. By nie dopuścić do udziału w wyborach dwóch przeciwnych sobie zakonników miał zorganizować fikcyjną kontrolę policyjną. W jej wyniku nie mogli oni głosować i tym samym zatrzymany obecnie generał został wybrany na kolejną kadencję.

W specjalnym komunikacie rada generalna kamilianów wyraża nadzieję, że cała sprawa zostanie dokładnie wyjaśniona. Zachęca też zarówno zakonników, jak i całą wielką rodzinę kamiliańską, do modlitwy w intencji ojca generała.

Razem z generałem kamilianów zatrzymano pięć osób. Jeden z mężczyzn jest doskonale znany włoskiej straży finansowej z wcześniejszych śledztw prowadzonych przeciwko niemu w sprawie oszustw finansowych. Ze śledztwa wynika, że dążył on do przejęcia zupełnej kontroli nad dwoma szpitalami prowadzonymi przez kamilianów na południu Włoch. Gdyby doszło do wyboru innego generała, straciłby tę kontrolę.

bz/ andnkronos, camilliani.it

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda