Home WiadomościZe Świata Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego: Spotkanie KRK ZAK

Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego: Spotkanie KRK ZAK

Redakcja

Dnia 24 listopada w domu Zarządu Prowincjalnego w Warszawie, odbyło się posiedzenie Krajowej Rady Koordynacyjnej ZAK. Pierwszym z podjętych tematów było podsumowanie Kongresu ZAK. Następnie Rada, analizując wystąpienie księdza Generała podczas kongresu, a także jego list napisany do wszystkich członków ZAK nt. Nowej Ewangelizacji, zajęła się priorytetami działalności Zjednoczenia w Polsce.

S. Barbara Rohde – promotor d.s. formacji – przedstawiła propozycje formacyjne dla członków ZAK w Polsce, które mogłyby być podjęte w kolejnym roku. Swoje propozycje przedstawił również  Ks. Marek Chmielniak – przewodniczący KRK ZAK. Rada podjęła dyskusję nad tymi propozycjami, szukając najlepszych rozwiązań praktycznego wprowadzenia ich w życie.

Kolejnym ważnym tematem było zatwierdzenie Lokalnej Rady Koordynacyjnej w Bielsku-Białej, oraz rozpatrzenie podań 15 osób z Andrychowa oraz Bielska-Białej, które zwróciły się z prośbą o formalne przyjęcie ich do Zjednoczenia.

Na koniec odczytana została  informacja, o ustanowieniu Krajowej Rady Koordynacyjnej ZAK na Ukrainie oraz o wyborach do tejże Rady.

Spotkanie zakończyło się dyskusją na temat obchodów zakończenia jubileuszu 50-lecia kanonizacji św. W. Pallottiego w Gnieźnie, oraz nad owocami roku jubileuszowego.

s. Anna Ozon SAC, Sekretarz KRK ZAK

Za: www.sac.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda