Teologia dziecięca – nowa książka Tomasza Dekerta

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem nakładem Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny ukaże się książka Tomasza Dekerta pt. „Tylko Bóg wie, czy istnieje. Teologia dziecięca”.

Ta wyjątkowa i pięknie wydana publikacja jest doskonałym pomysłem na prezent pod choinkę dla całej rodziny.

Teologia dziecięca jest książką rodzinną. Jej autorami jest cała rodzina Agnieszki i Tomasza Dekertów (brak tylko historyjek z udziałem Ireneusza urodzonego w 2011 roku). Pierwotnie teksty te były publikowane jako wpisy blogowe w serwisie Liturgia.pl, stąd daty przy każdej odsłonie, które pozwalają określić czas, kiedy opowiadane wydarzenia miały miejsce.

Anegdoty spisywał Tomasz – religioznawca, wykładowca w Akademii Ignatianum w Krakowie; ilustracjami, wstępem i zakończeniem opatrzyła je Agnieszka – katechetka, pisarka, matka na poczwórnym etacie. Ale zasadnicza treść – świetne, intuicyjne spostrzeżenia teologiczne pochodzą od ich dzieci. Zabawne i zadziwiające swoją celnością mogą zawstydzić niejednego dorosłego chrześcijanina, a nawet wykształconego teologa. Mogą się także stać inspiracją do niejednego świetnego kazania.

Miłym dodatkiem, zaplanowanym z myślą o najmłodszych czytelnikach, jest kolorowanka-wyrywanka, którą znajdą w środku.

Książka „Tylko Bóg wie, czy istnieje. Teologia dziecięca” dostępna jest w przedsprzedaży od końca listopada na stronie sklep.liturgia.pl – złożone w jej trakcie zamówienia będą realizowane od 11 grudnia. Od tego dnia będzie dostępna w sprzedaży bieżącej w sklepie internetowym, w punkcie odbioru przy ul. Dominikańskiej 3/11 w Krakowie oraz w księgarniach na terenie całego kraju.

Spotkanie promocyjne książki z udziałem autora odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia 2013 o godz. 13:00 w krakowskim klasztorze oo. Dominikanów, przy ul. Stolarskiej 12. Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w promocyjnej cenie.

Patronat nad publikacją objęła Fundacja Sto Pociech oraz Gość Niedzielny, Radio eM, miesięcznik katolicki List, IMF.pl, Dominikanie.pl i Liturgia.pl.

ew, mw/fdol

Za: www.liturgia.dominikanie.pl.