Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego na świecie Watykan – Spotkanie młodych osób konsekrowanych

Watykan – Spotkanie młodych osób konsekrowanych

Redakcja

www.infoans.orgW dniu jutrzejszym, we wtorek 15 września rozpoczyna się międzynarodowe sympozjum młodych osób konsekrowanych na temat: “Obudźcie świat. Ewangelia – proroctwo – nadzieja”. Zakończy się w najbliższą sobotę, 19 września.

Spotkanie to wpisuje się w cykl światowych wydarzeń zaplanowanych w Rzymie z okazji obchodów Roku Życia Konsekrowanego, a obracać się będzie wokół motta: “Przywołał do siebie tych, których sam chciał… a oni przyszli do Niego” (Mk 3,13).

Temu spotkaniu przyświecają różne cele:

Przeżyć doświadczenie formacyjne poprzez pogłębienie biblijne, teologiczno-charyzmatyczne i eklezjologiczne zasadniczych elementów życia konsekrowanego.

Zaproponować przestrzeń dzielenia się własną rzeczywistością, pragnieniami i formacyjnymi oczekiwaniami.

Świętować i świadczyć o pięknie swojego powołania.

Rozpoczęcie spotkania będzie mieć miejscu jutro wieczorem na Placu św. Piotra słowami pozdrowienia kard. João Braza de Aviza, prefekta Kongaregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego (CIVCSVA), i czuwaniem modlitewnym, które będzie prowadził sekretarz CIVCSVA, bp José Rodriguez Carballo OFM.

W następnych dniach będą zgłębiane poszczególne tematy: “Słuchając wezwania”, “W sercu braterstwa”, “Nadzieje i niepokoje świata”, “We wspólnym Kościele”. A porządek dnia będzie wyglądał następująco: czas przedpołudniowy będzie poświęcony “słuchaniu”: refleksje w auli Pawła VI na Watykanie; popołudnie – “oddaniu tego”, co się otrzymało, a odbywać się to będzie w ramach różnych warsztatów, które będą mieć miejsce w różnych częściach Rzymu; i wreszcie wieczorem jest przewidziana faza “świętować i świadczyć”: okazja do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych, adoracjach i celebracjach eucharystycznych oraz spotkaniach ewangelizacyjnych.

Jak się przewiduje, w tym spotkaniu będą uczestniczyć liczni salezjanie i przedstawiciele innych grup Rodziny Salezjańskiej. Ks. Ivo Coelho, radca generalny ds. formacji, będzie prowadzić jeden z warsztatów popołudniowych, zaś kard. Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga, salezjanin, arcybiskup Tegucigalpa, będzie prelegentem w piątek, 18 września.

Więcej informacji jest dostępnych na internetowej stronie CIVCSVA.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda