Home Wiadomości Zjazd misyjny redemptorystów w Roku Wiary

Zjazd misyjny redemptorystów w Roku Wiary

Redakcja

W Tuchowie odbył się zjazd misyjny zorganizowany przez Komisję Misji i Rekolekcji Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W trzydniowym spotkaniu (29-31 stycznia) pod hasłem „Redemptoryści świadkowie obfitego Odkupienia w Roku Wiary” wzięło udział ponad 40 misjonarzy i rekolekcjonistów z całego kraju.

Byli też ojcowie z Białorusi, Czech i Kazachstanu. Zjazd składał się z trzech części: modlitewnej, formacyjnej i informacyjnej.

Ks. dr hab. Janusz Królikowski z Tarnowa, prof. UPJPII, na podstawie dokumentu „Dominus Jesus” przedstawił zagadnienie świętości Jezusa. Podkreślił, że w przepowiadaniu misyjnym potrzebna jest odwaga, by głosić Chrystusa i jego naukę. W drugim wykładzie odwołując się do Katechizmu Kościoła Katolickiego ukazał źródła i skutki współczesnych form idolatrii.

Drugi prelegent ks. dr hab. Tadeusz Guz, prof. KUL, mówił o zdolności rozumu do poznania prawdy oraz obronie sprawy człowieka w nowej ewangelizacji.

O. dr Paweł Drobot CSsR z Krakowa ukazał postać Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego w kontekście nowej ewangelizacji.

Uczestnicy zjazdu zapoznali się z aktualnymi wydarzeniami w dziedzinie misji i rekolekcji, które przedstawił  o. Stanisław Kiełbasa, przewodniczący Komisji. Mówiono m.in. o zbliżającej się peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji ełckiej oraz peregrynacji Jezusa Miłosiernego w diecezji tarnowskiej.

Ważnymi punktami spotkania były wspólne celebracje liturgiczne, którym w poszczególne dni przewodniczyli: o. Stanisław Kiełbasa, o. Piotr Chyła – wikariusz prowincjała oraz o. Zbigniew Kotliński – misjonarz z Kazachstanu.

Podczas zjazdu zaprezentowano kolejny numer Biuletynu Stałej Formacji Misjonarzy Redemptorystów, w którym zawarte są materiały z zeszłorocznego zjazdu misyjnego oraz z ostatnich warsztatów homiletycznych.

o. Sylwester Cabała CSsR

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda