Chrystusowcy: 90 lat polskiej parafii w Bruay La Buissière
„Te Deum laudamus, Te Dominum confitemur…” po raz kolejny w tym roku zabrzmiał ten hymn w polskiej kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego w Bruay La Buissière.
„Te Deum laudamus, Te Dominum confitemur…” po raz kolejny w tym roku zabrzmiał ten hymn w polskiej kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego w Bruay La Buissière.
Dzień ogłoszenia Matki Teresy z Kalkuty błogosławioną obchodzony jest w Albanii wyjątkowo uroczyście. Rząd Republiki Albańskiej ogłosił dzień 19 października świętem narodowym i od kilku lat odbywają…
Na górze Alwernii, gdzie św. Franciszek otrzymał stygmaty, miało miejsce spotkanie Zarządów Generalnych Pierwszego Zakonu Franciszkańskiego oraz Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka (TOR).
Br. Adam Szczygieł, paulista, rozmawia z Armandem, gabrielinem z Meksyku (29.06.2010 r.).
W sobotę 15 października odbyła się uroczystość konsekracji nowego kościoła p.w. Najświętszego Odkupiciela, prowadzonego przez redemptorystów w Grodnie na Dziewiatówce.
25-lecie istnienia obchodzi międzynarodowy ośrodek duchowości karmelitańskiej w Avili. W tym okresie przez jego aule przeszło 1000 studentów z ponad 70 krajów świata, w tym także Polacy.
Strajk głodowy w obronie katolickich szkół w Hongkongu rozpoczął kard. Joseph Zen Ze-kiun SDB.
Mpinga to pierwsza misyjna placówka w Burundii, którą w przed czterdziestu laty objęli karmelici bosi z Polski.
Wprowadzenie „słusznej autonomii” między legionistami Chrystusa a członkami ruchu „Regnum Christi” zapowiedział delegat papieski.
Tak jak 25 lat temu, także dziś świat potrzebuje pokoju. Kolejny raz trzeba powiedzieć „nie” wszelkiemu manipulowaniu religią.