Home WiadomościArchiwum Komiks o św. Ludwiku Grignion de Montfort

Komiks o św. Ludwiku Grignion de Montfort

Redakcja

„Szaleniec Ewangelii. Święty Ludwik-Maria Grignion de Montfort” to historia świętego Ludwika-Marii Grignion de Montforta, przedstawiona poprzez komiks – rzecz wyjątkowa na naszym rynku.
Dzieje tego człowieka były tak barwne i dynamiczne, że wymagały odpowiedniej formuły: komiksu. Młody Ludwik z prowincji trafia do Paryża na przełomie XVII i XVIII wieku, miejsca blichtru i zbytku, ale również ogromnej biedy, jedzie do tego miasta, by wstąpić do seminarium. Jako kapłan pomaga bezdomnym i ubogim, a jednak zyskuje nieprzejednanych wrogów.

Wyjeżdża do Rzymu by szukać pomocy u papieża, za jego doradą rozpoczyna później podróż misyjną po Francji. Zakłada zgromadzenie Braci Gabrielistów, pisze liczne dzieła, w tym najsłynniejszy Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Marii Panny.

Ten święty pozostawił po sobie dzieła i dokonania, do dziś dające owoce, również w Polsce. Św. Maksymilian Kolbe był wiernym czytelnikiem dzieł Ludwika de Montfort i uczniem jego duchowości. Podobnie jak Kardynał Stefan Wyszyński, który od Ludwika uczył się zawierzenia Najświętszej Marii Pannie.

Największym orędownikiem myśli Ludwika został Jan Paweł II. Jego dewiza papieska Totus Tuus pochodzi z wymienionego traktatu, jako robotnik na Solvayu nie rozstawał się z tą książeczką, a o bohaterze tego komiksu powiedział: "Święty Ludwik-Maria Grignion de Montfort stanowi dla mnie postać znaczącego odniesienia, która mnie oświecała w ważnych chwilach mego życia, kiedy byłem ukrytym seminarzystą i kiedy pracowałem w fabryce Solvay w Krakowie".

Komiks na końcu zawiera dodatek o duchowości montfortańskiej, dziedzictwie świętego na świecie i w Polsce (bracia Gabrieliści mają dom w Częstochowie), opis zgromadzeń czerpiących z jego duchowości.

Strona internetowa :
www.e-serafin.pl/produkt-405.html

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda