Pielgrzymka chrystusowców do poznańskiej fary

Kapłani i bracia mieszkający w Domu Głównym oraz klerycy seminarium wraz z przełożonymi i wychowawcami udali się wieczorem 8 października z tradycyjną już pielgrzymką do fary poznańskiej w ramach trwającego tam tygodniowego odpustu ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy związanego z rocznicą koronacji cudownego obrazu.

Uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00 przewodniczył rektor naszego seminarium ks. Andrzej Łysy. Zgromadzonych – zarówno chrystusowców, jak i siostry Misjonarki Chrystusa Króla oraz siostry z innych zgromadzeń zakonnych – przywitał proboszcz parafii ks. Mateusz Misiak. Homilię wygłosił ks. Rafał Pajszczyk – wiceoficjał Sądu Metropolitalnego w Poznaniu oraz referent ds. beatyfikacji i kanonizacji, który był zaangażowany w diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego naszego współzałożyciela Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego.

Chrystusowcy są związani z poznańską farą najpierw właśnie przez osobę o. Ignacego Posadzego, który po święceniach kapłańskich w 1921 r. został skierowany do pracy właśnie w poznańskim kościele farnym. Obecnie zaś chrystusowcy w każdy piątek sprawują w farze sakrament pojednania w ramach dyżuru w tzw. wieczystym konfesjonale. Kilka zdjęć tutaj.

Za: www.chrystusowcy.pl

Wpisy powiązane

Kraków: sesja kolbiańska „Śmierć. Między teologią a doświadczeniem”

Abp Przybylski do osób konsekrowanych: Nie jesteś znajomym Boga, ale Jego dzieckiem

Sosnowiec: Jak dziecko w ramionach Boga – rozmowa z s. Jurandą od Królowej Aniołów