Po raz 7. biegniemy z Frassatim!

Już 14 czerwca 2025 w Międzybrodziu Bialskim odbędzie się 7. edycja Górskiego Biegu Frassatiego. Około 300 biegaczy wyruszy w malowniczą trasę szlakami Beskidu Małego. Biegowi towarzyszyć będzie całodzienny piknik rodzinny.

Górski Bieg Frassatiego co roku przyciąga wielu miłośników aktywnego spędzania czasu – ludzi, którzy tak jak patron biegu, Piotr Jerzy Frassati, chcą żyć, a nie wegetować, doświadczać piękna gór oraz spotkań z innymi ludźmi podzielającymi ich pasję. Na biegaczy czeka łącznie 21 km trasy położonej pośród szlaków turystycznych wokół Międzybrodzia Bialskiego. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Gość Media oraz Fundacja Gość Niedzielny.

– Stworzyliśmy lubiane w środowisku biegowym cykliczne wydarzenie, którego celem jest budowanie świadomości o istocie aktywności fizycznej, a także integracja społeczności biegaczy oraz społeczności lokalnej – mówi Wojciech Teister, pomysłodawca biegu.

Górski Bieg Frassatiego to bieg inny niż wszystkie, ponieważ powstał z inspiracji i fascynacji osobą i życiem bł. Piotra Jerzego Frassatiego, a także samym miejscem, w którym bieg jest rozgrywany – otoczonym jeziorami i górami Międzybrodziem Bialskim. Frassati był zakochany w górach, niezwykle aktywny sportowo, a równocześnie niósł pomoc dla najbardziej potrzebującym. Zawsze wysoko stawiał sobie poprzeczkę i postępował zgodnie z hasłem „Żyć, nie wegetować”.

W tym roku już po raz szósty w ramach Górskiego Biegu Frassatiego rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich. To okazja nie tylko, by zmierzyć się z wymagającym dystansem, ale jednocześnie doświadczyć wspólnoty i radości z aktywności fizycznej w duchu bł. Piotra Jerzego Frassatiego.

Uczestnicy biegu pokonają dystans 21 km, a liczne wzniesienia terenu dostarczą im solidnej dawki adrenaliny. Suma przewyższeń na stosunkowo krótkim dystansie wynosi 1120 metrów. Start i meta biegu zlokalizowane są nad samym brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego.

Oprócz sportowych emocji, 14 czerwca nad Jeziorem Międzybrodzkim zapowiada się również wspaniała zabawa dla całych rodzin. Jak co roku, równolegle z biegiem odbywa się pełen atrakcji piknik rodzinny. Czekają dmuchańce, gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych, strefa gastro i lokalne przysmaki oraz strefa relaksu. To doskonała okazja, by wspólnie i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody. Wstęp na piknik rodzinny jest bezpłatny.

Do zobaczenia w Międzybrodziu Bialskim!

Wpisy powiązane

Kraków: sesja kolbiańska „Śmierć. Między teologią a doświadczeniem”

Abp Przybylski do osób konsekrowanych: Nie jesteś znajomym Boga, ale Jego dzieckiem

Sosnowiec: Jak dziecko w ramionach Boga – rozmowa z s. Jurandą od Królowej Aniołów