Seminarium dla sióstr z Chin nt. życia konsekrowanego

18 chińskich przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych przebywa w Polsce na trzytygodniowym zjeździe formacyjnym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sinicum im. Michała Boyma.

„Celem spotkania jest wsparcie żeńskiego życia konsekrowanego w Chinach oraz wzajemna wymiana doświadczeń – podkreśliła sekretarz Stowarzyszenia, s. Weronika Maria Klebba ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego. – Prócz spotkań z siostrami z różnych zgromadzeń uczestniczki korzystają też z wykładów dotyczących Słowa Bożego i wielu wymiarów życia konsekrowanego, czy to rozwoju i formacji ludzkiej, czy też formacji ściśle związanej z życiem konsekrowanym” – powiedziała s. Weronika.

Wizyta sióstr z Chin trwa od 6 września. W trakcie pobytu przełożone odwiedzą m.in. Częstochowę, Nysę, Racibórz, czy Kraków. Zjazd zakończy się 26 września.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie

Wpisy powiązane

Kraków: sesja kolbiańska „Śmierć. Między teologią a doświadczeniem”

Abp Przybylski do osób konsekrowanych: Nie jesteś znajomym Boga, ale Jego dzieckiem

Sosnowiec: Jak dziecko w ramionach Boga – rozmowa z s. Jurandą od Królowej Aniołów