2021.01.14 – Wrocław – Bp Jacek Kiciński CMF, Apel w sprawie obchodów Dnia Życia Konsekrowanego w 2021 roku

 

Bp Jacek Kiciński CMF, Przewodniczący Komisji KEP ds. IŻKiSŻA 

APEL W SPRAWIE OBCHODÓW DNIA ŻYCIA KONSEKROWANEGO W 2021 ROKU

Wrocław, 14 stycznia 2021 r.

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Drodzy Ojcowie, drogie Siostry i Bracia, na początku pragnę Was serdecznie pozdrowić i życzyć błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty już nowy rok 2021.

Jak wiemy, wkrótce – 02 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego będziemy obchodzić kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to szczególna okazja, by w Kościele i świecie dziękować za łaskę powołania i prosić o nowe i wierne powołania do życia radami ewangelicznymi.

Mając na uwadze obecną sytuację związaną z pandemią koronavirusa w porozumieniu z Wyższymi Przełożonymi wspólnot zakonnych w Polce pragnę zachęcić Was do czynnego udziału w liturgicznym przeżywaniu tego dnia. W związku z tym, że nie będziemy mogli tak licznie i bezpośrednio uczestniczyć jak do tej pory w uroczystościach organizowanych w poszczególnych diecezjach (choćby i ze względu na panujące ograniczenia) chcę zaprosić Was do uczestnictwa w uroczystościach lokalnych.

Wspólnoty zakonne przynależą terytorialnie do różnych parafii bądź w przypadku męskich wspólnot zakonnych bywa to często posługa duszpasterska w określonej parafii. W związku z tym zapraszam Was – Siostry, Ojcowie i Bracia – do ubogacenia swoją obecnością kościoła lokalnego, w którym jesteście obecni. Podczas uroczystej Mszy Świętej – po uzgodnieniu z Księdzem Proboszczem – warto zaproponować publiczne odnowienie profesji zakonnej. Dobrze byłoby, byście jako osoby konsekrowane podzielili się w tym dniu przeżywanym charyzmatem swego zgromadzenia czy instytutu oraz świadectwem swego powołania z wiernymi.

Z całego serca dziękuję Wam za Waszą obecność, modlitwę – także w mojej intencji. Niech dobry Bóg Wam błogosławi, a Maryja nasza Matka otacza swoją macierzyńską miłością.

+ Jacek Kiciński CMF
Przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego  i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego

Archiwum KWPZM

Wpisy powiązane

2021.01.25 – Wrocław – Bp Jacek Kiciński CMF, Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy. List do wszystkich osób konsekrowanych w Polsce

2020.03.14 – Ełk – Bp Adrian Galbas SAC, List do kapłanów i zakonników

2020.03.14 – Wrocław – Bp Jacek Kiciński CMF, To Bóg jest Panem życia i naszej śmierci. List do osób konsekrowanych po wybuchu pandemii Covid-19