Karmelitańskie Dni Młodych w Czernej

Rozpoczęliśmy XVIII Karmelitańskie Dni Młodych, w których bierze udział ponad 200 osób. Po rejestracji udaliśmy się na Adorację Najświętszego Sakramentu, wspólnie odśpiewaliśmy Salve Regina oraz wzięliśmy udział w Eucharystii. Coś dla duszy i dla ciała, dlatego nie zabrakło dobrego jedzenia i wspólnej integracji przy tańcach.

Na zakończenie dnia zawierzyliśmy się Matce Bożej Szkaplerznej, Królowej Karmelu. Odśpiewaliśmy apel Maryjny, by później rozpocząć blok ciszy, podczas którego można było pójść na spowiedź i adorację. Dzień pełen wrażeń, a to dopiero początek wspólnego czasu, który nas czeka.

Drugi dzień Karmelitańskich Dni Młodych dobiegł końca. Poranek rozpoczęliśmy od modlitwy wewnętrznej oraz jutrzni. Po śniadaniu wysłuchaliśmy konferencji Ojca Pawła Baranieckiego OCD, odpowiadającej na pytanie „kim jestem?”, a następnie wzięliśmy udział w Eucharystii.

W drugiej części dnia ojcowie, siostry i goście poprowadzili dla nas trzynaście tematycznych warsztatów. Można było poznać modlitwę karmelitańską, stworzyć wizerunek Chrystusa za pomocą atramentu oraz szlagmetalu, dowiedzieć się jak praktycznie przygotować się do długiej pielgrzymki, poznać życie pszczół i produkcję miodu.

Wieczorem wspólnie odmówiliśmy nieszpory, po których udaliśmy się na drogę krzyżową. Na koniec dnia zapadła cisza, aby móc bliżej wsłuchać się w serce Boga na adoracji. Dziękujemy za ten dzień i czekamy na jutrzejsze spotkanie.

II. dzień rozpoczęliśmy modlitwą wewnętrzną oraz jutrznią. Po śniadaniu mogliśmy wysłuchać świadectwa wiary byłego więźnia, Grzegorza Czerwińskiego, który podzielił się z nami swoją historią nawrócenia.

Dzisiejszą Mszę św. celebrowało pięciu neoprezbiterów, na której otrzymaliśmy specjalne prymicyjne błogosławieństwo. Po Eucharystii Ojciec Mariusz Wójtowicz OCD wygłosił konferencję na temat wiary, nadziei i miłości. Kolejnym punktem planu były grupy dzielenia oraz występ teatru Cordis, który przedstawił nam spektakl pt. „Hanik”.

Dzień zakończyliśmy adoracją, podczas której został wręczony symbol tegorocznych KDM-ów, którym jest drewniany krzyż.

Za: www.karmel.pl

Wpisy powiązane

Pierwsze od 11 lat śluby wieczyste u Franciszkanów w Ekwadorze

Życzenia Przewodniczącego KWPZM

Życzenia Bp. Jacka Kicińskiego CMF