Jubileuszowy Kongres Wincentyński

W Gnieźnie w dniach 9-11 czerwca odbędzie się Jubileuszowy Kongres Wincentyński. Inicjatywa będzie podziękowaniem za 400 lat charyzmatu sióstr miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.  

Sympozjum rozpocznie się w piątek o godz. 16.00. Tego samego dnia będzie miało miejsce spotkanie z historią, gra miejska dla dzieci, warsztaty dla młodzieży oraz wieczór ewangelizacyjny z ks. Andrzejem Gieroniem i jego zespołem „Kapela.N”.

Na drugi dzień spotkania przewidziana jest uroczysta Msza św. w Katedrze o godz. 10.00, a także m.in. wykład ks. Jacka Wachowiaka, dyrektora Prowincji Chełmińsko-Poznańskiej, rozstrzygnięcie Konkursu Wincentyńskiego oraz Ewangelizacyjny Festiwal Wincentyński.

W ostatnim dniu centralnym punktem Sympozjum będzie Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Poza tym odbędzie się także panel dyskusyjny pt. „Przeciw wiatrom i przypływom  – dziś i jutro”.

Szczegółowy program jubileuszowego Kongresu Wincentyńskiego dostępny [tutaj].

25 stycznia 1617 roku św. Wincenty a Paulo wygłosił kazanie o spowiedzi generalnej. To wydarzenie stało się podstawą wszystkich dzieł zrodzonych z duchowości Założyciela księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia.

Za: Radio Maryja

Wpisy powiązane

Kraków: 400 lat Prowincji Matki Bożej Anielskiej

Skępe: 525 lat obecności bernardynów

Dr hab. Łucja Marek z IPN: Badania historyczne wykazują, że kard. Wojtyła reagował prawidłowo na przestępstwa pedofilii