Bp Suski: Ofiarować się Bogu z Jezusem to mieć udział w Jego zbawczej misji

2 lutego w kościele ojców paulinów pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 2 lutego odbyła się Msza św. z okazji diecezjalnych obchodów Dnia Życia Konsekrowanego.

Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Suski, który wygłosił równiez okolicznościowe słowo Boże. Podkreslił w nim, że „ofiarować się Bogu z Jezusem to mieć udział w Jego zbawczej misji, w tym również w trudach wynikających z obranej drogi”. Jezus nie ukrywa, że pójście za Nim nie jest łatwe. Niemniej ci, którzy się odważyli, którzy „za własny styl życia przyjęli Jezusa ubogiego”, ci zostali nazwani przez Niego solą ziemi i światłem świata, bo ich życie zaczęło promieniować Ewangelią.

Kaznodzieja wyraził uznanie i wdzięczność wobec osób konsekrowanych za ich cichą i ofiarną pracę m.in. przy chorych, w szkołach i przedszkolach, parafiach. – To świadectwo modlitwy i życia życiem rad ewangelicznych – mówił bp Suski.

Podczas Eucharystii odbył obrzęd odnowienia przyrzeczeń zakonnych.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele żeńskich i męskich zakonów oraz zgromadzeń, a także wdowy konsekrowane. Liturgię przygotowały osoby konsekrowane, a nad przebiegiem uroczystości czuwali klerycy toruńskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

jk

Więcej (zdjęcia) na: www.diecezja-torun.pl

Wpisy powiązane

Rozpoczęcie prac przedprocesowych ks. Pawła Kontnego SChr

Kraków: AreOPag u dominikanów

Kapucyni: Remont domu zakonnego w Gdańsku