Franciszkanie – Gdańsk: Jesienne spotkanie przełożonych

W dniach 27-29 listopada 2023 r. w Domu Pojednania i Spotkań (DMK) w Gdańsku odbyło się ostatnie w bieżącej kadencji spotkanie przełożonych Prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego.

Uczestnicy przyjechali do Gdańska w poniedziałek, 27 listopada, we wczesnych godzinach popołudniowych. Po przywitaniu przez Ministra prowincjalnego, o. Wojciecha Kuliga, głos zabrał p. Wojciech Nowicki, współzałożyciel alternatywnego funduszu inwestycyjnego, który wygłosił do zgromadzonych konferencję na temat Zarządzanie finansami po Bożemu. O godz. 18.15 zebrani Bracia spotkali się w Kościele pw. Świętej Trójcy na wspólnej Eucharystii, podczas której słowo Boże wygłosił dyrektor DMK, o. Piotr Pliszka.

Drugi dzień spotkania rozpoczął się od Eucharystii w kaplicy pw. św. Anny. Tego dnia homilię wygłosił o. Jacek Korsak, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach. Po liturgii bracia zebrali się na dwóch turach obrad, które zostały poświęcone sprawozdaniu z realizacji uchwał kapitulnych i Planu Czteroletniego Prowincji (2020-2024).

W środę, 29 listopada, uczestnicy spotkania rozpoczęli dzień od modlitwy Liturgią Godzin w kaplicy pw. św. Anny. Obrady tego dnia poświęcone zostały sprawom bieżącym Prowincji a także, m.in. relacji nt. nowej obecności Prowincji w miejscowości Zell am Hamersbach w Niemczech.

Po zakończeniu obrad zebrani bracia po raz kolejny spotkali się w kaplicy pw. św. Anny, gdzie została odprawiona okolicznościowa Eucharystia w związku z przypadającymi dzień później imieninami Wikariusza Prowincji, o. Andrzeja Lengenfelda oraz imieninami br. Zdzisława Cieślukowskiego z miejscowej wspólnoty klasztornej. Słowo Boże podczas liturgii wygłosił Minister prowincjalny.

Spotkanie zakończyło się okolicznościowym imieninowym obiadem w DMK.

Za: www.franciszkanie.gdansk.pl

 

Wpisy powiązane

Nowy prowincjał u Bazylianów

Jasna Góra: Tylko prawdziwa miłość umie strzec życia – ogólnopolskie spotkanie dyrektorów szkól katolickich

Zmartwychwstańcy: dni formacyjne dla wikariuszy i katechetów