Franciszkanie: Od słów do czynów. Od „Biblia 24/7” do „Transfuzji Miłości”

W parafii franciszkanów w Zielonej Górze w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego 2021 zakończyło się publiczne proklamowanie Pisma Świętego. 100 zielonogórzan i zakonników w 122 godziny przeczytało na głos całą Biblię. Ostatnie rozdziały czytał o. Marian Gołąb – prowincjał franciszkanów z Krakowa. Wydarzenie było transmitowane w Internecie.

„Pismo Święte to dzieło Ducha Świętego. Jakże pięknie, że przed uroczystością ku Jego czci, została podjęta ta inicjatywa, aby w ten sposób przygotować się do jej świętowania” – dziękował minister prowincjalny krakowskiej prowincji franciszkanów.

„Duch Święty prowadzi każdego z nas jak ojciec i matka swoje dziecko. Uczy, przestrzega, napomina, chroni przed złem, podnosi, umacnia. To jest Jego misja” – dodał.

Wyższy przełożony nie ukrywał, że najbardziej by się cieszył, gdyby usłyszane w tych dniach przez wiernych słowa Boga, zaczęły w nich pracować i wydawać owoc w ich życiu.

„Życzę każdemu z was, abyście usłyszeli głos Ducha Świętego, aby choć jedno z miliona słów zapadło w wasze serca i je otworzyło; aby przybliżyło was do Boga, do misji, którą ma dla was; aby to słowo was umocniło; aby było dla was mądrością, wiedzą, bojaźnią Bożą” – winszował prowincjał.

„Biblia 24/7” to inicjatywa Fraterni Franciszkańskiej „Effatha”, działającej przy parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze. Organizatorzy chcieli w ten sposób propagować czytanie Pisma Świętego i skłonić wiernych do życia nim na co dzień. Wydarzenie w Internecie śledziła spora liczba osób (ok. 13 000 wyświetleń na Facebooku i blisko 5000 na YouTube).

Przedstawiciele Fraterni: Wojciech Wekwert i Sławomir Baszko zdradzili nam kolejny pomysł, który rozpoczną realizować w czerwcu br. w ramach cyklu „Dobro podaj dalej”. Będzie to „Transfuzja Miłości”.

„Postanowiliśmy w każdej z 19 parafii na terenie naszego miasta stanąć z „krwiobusem” (specjalistyczny autobus przeznaczony do organizowania zbiórek krwi poza centrami krwiodawstwa – przyp. red.). Zaczynamy 19 czerwca u franciszkanów w Zielonej Górze” – ujawniają.

Fraternia Franciszkańska „Effatha” to wspólnota ludzi pragnących żyć duchowością św. Franciszka z Asyżu we współczesnym świecie, podejmując dzieło ewangelizacji. Na swoich spotkaniach formacyjnych, modlitewnych, oprócz budowania relacji międzyludzkich, podejmują różne zadania w parafii.

jms

Za: www.franciszkanie.pl

Wpisy powiązane

Kraków: 400 lat Prowincji Matki Bożej Anielskiej

Skępe: 525 lat obecności bernardynów

Dr hab. Łucja Marek z IPN: Badania historyczne wykazują, że kard. Wojtyła reagował prawidłowo na przestępstwa pedofilii