Franciszkanie zapraszają na imieniny swojego Ojca

W sobotę 6 października franciszkanie w Krakowie (naprzeciw „Okna papieskiego”) organizują imieniny swojego Ojca – św. Franciszka z Asyżu. Będzie muzyka, śpiew, warsztaty, prezentacje i wykład. W roli wodzirejów wystąpią: piosenkarka Lidia Jazgar i poeta o. Andrzej Zając.

„Dzień św. Franciszka” rozpocznie się o godz. 15.00 w Auli bł. Jakuba (ul. Franciszkańska, wejście od Plant) wykładem na temat piękna u św. Franciszka.

Następnie na skwerze przy Franciszkańskiej zostaną zaprezentowane inicjatywy franciszkańskie: Ośrodek Terapii Uzależnień, Instytut Studiów Franciszkańskich, Sekretariat Misyjny Franciszkanów i Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu. W tym samym czasie dla dzieci zostaną przeprowadzone warsztaty artystyczne.

„Warsztaty artystyczne, czyli wspólne rysowanie dzieci z rodzicami. M.in.: kolorowanki na temat Św. Franciszka; kolorowanki na temat symbolu – Gołąbka Pokoju; praca dowolna dzieci na ten temat: Matka Ziemia, Brat Słońce, Siostry: Księżyc, Gwiazdy i Woda; Brat Wiatr i Ogień; a także prace z bibuły i wytłoczek po jajkach” – wylicza dyrektor Fundacji „Brat Słońce” Zofia Korta.

Podczas imienin będą grali i śpiewali franciszkańscy klerycy z zespołu „Fioretti” (Kwiatuszki).

Punktem kulminacyjnym „Dnia św. Franciszka” będzie wieczorny koncert uwielbieniowy w wykonaniu Krakowskiej Orkiestry Kameralnej „Dell’Arte” i Chóru „Voce Angeli” pod dyrekcją Piotra Pałki (godz. 18.00).

jms

Wpisy powiązane

Franciszkanie – Kraków: Nowe definitorium

Zaprzysiężenie nowego ministra prowincjalnego krakowskich franciszkanów

Zjazd zakonnych sekretarzy misyjnych w Pieniężnie