Jasna Góra: Rozpoczyna się Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych

Apelem Jasnogórskim rozpocznie się dziś VI Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych. Główne uroczystości zaplanowano na jutro. Tradycyjnie, co 5 lat, klerycy i wychowawcy wszystkich seminariów diecezjalnych i zakonnych w Polsce spotkają się u Matki Bożej. Tym razem w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana pod hasłem: „W duchu Chrystusa Sługi”. W Polsce jest ponad 300 seminariów diecezjalnych i zakonnych.

Niektórzy neoprezbiterzy, przybywający wciąż licznie na Jasną Górę, brali udział w takiej pielgrzymce. Ks. Krystian Wieteska podkreśla, że to wspaniałe doświadczenie. – Miałem możliwość uczestniczyć w tej pielgrzymce. Pamiętam jak przechodziliśmy z archikatedry częstochowskiej na Jasną Górę do Bazyliki, gdzie była Msza św. To było niesamowite doświadczenie, ze względu też na to ilu nas było. Można powiedzieć o mocnym przeżywaniu wiary i wędrówki razem poprzez formację seminaryjną w dążeniu do kapłaństwa – opowiadał nowo wyświęcony kapłan z diec. radomskiej

Gościem specjalnym pielgrzymki Wyższych Seminariów Duchownych będzie prefekt Dykasterii ds. Duchowieństwa z Watykanu, kard. Lazarus you Heung-sik.

Pielgrzymkę zainauguruje wieczorny Apel Jasnogórski poprowadzony przez przedstawiciela Stolicy Apostolskiej.

Jutro po konferencji i adoracji Najświętszego Sakramentu w Archikatedrze św. Rodziny klerycy z modlitwą różańcową, wyruszą w uroczystej procesji Alejami NMP na Jasną Górę. Tu o godz. 13.00 odprawiona zostanie w Bazylice uroczysta Msza św. z aktem zawierzenia wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej służby w Kościele.

Pielgrzymki Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę rozpoczęły się w 1999 roku i co pięć lat gromadzą w Częstochowie formatorów i kleryków z seminariów z całej Polski.

Izabela Tyras @JasnaGóraNews

Za: www.jasnagora.com

Wpisy powiązane

ONZ zajęła się sprawą nieodpowiedniego traktowania ks. Michała Olszewskiego w areszcie

Święty Krzyż: „Pielgrzymka Króla Władysława Jagiełły na Święty Krzyż”

Akcja św. Krzysztofa 2024 – spotkanie kierowców w Pieniężnie